reklama

Senzace, outsider vyřadil slavný Bayern. Hvězda se obořila na smějící se reportérku

Bayern Mnichov, vedoucí tým první německé fotbalové bundesligy a úřadující vítěz Ligy mistrů, vypadl ve středu ve druhém kole Německého poháru s klubem ze druhé ligy Holstein Kiel. To je, jako kdyby v Česku Slavia Praha „přenechala“ postup druholigovému Ústí nad Labem.

reklama

Všechna německá média informují o vyřazení Bayernu již ve druhém kole Německého poháru jako o prvotřídní senzaci. Naposledy toto rekordmana v počtu celkových pohárových vítězství a také ligových titulů potkalo přesně před 20 roky. Také tehdy o postup přišel v penaltovém rozstřelu.

K tématu

Tentokrát skončil 5:6 ve sněhové vánici v Kielu na severu Německa poté, co mnichovští o postup přišli v nastaveném čase. V prodloužení gól nepadl a po remíze 2:2 rozhodovaly penalty. Do šesté série všichni proměňovali. Pak nedal mnichovský Marc Roca. Vzápětí domácí Fin Bartels, který v první půli vyrovnával na 1:1, přelstil nejlepšího brankáře světa Manuela Neuera, když míč poslal do druhého rohu, než kam gólman skákal, a…

V pozápasových rozhovorech zaujala jedna věc. Konflikt Thomase Müllera, mistra světa z roku 2014 a tradiční útočné opory Bayernu, s reportérkou německé veřejnoprávní televize ARD Valeskou Homburgovou. Rozhovor probíhal na ploše stadionu, před sponzorskou tabulí a ve sněhové vánici.

Už při první otázce byl z hlasu Homburgové slyšet mírný posměch. Na ten však Müller nereagoval a jako vždy slušně hodnotil utkání. Patří ostatně mezi nejoblíbenější německé fotbalisty nejen mezi veřejností, ale také jako partner pro interview, protože bývá buď faktický, nebo zábavný. Což prokázal například po vítězném finále na světovém šampionátu v roce 2014 v Brazílii, kdy na kolumbijskou televizní moderátorku mluvící německy „spustil“ se silným bavorským nářečím.

Po dvou minutách a osmi sekundách rozhovoru se ve středečním sněhovém večeru reportérka ptala na náladu v kabině. A z hlasu byl opět slyšet smích. To už Müller nevydržel a obořil se: „Co si myslíte? Vy se smějete!“ Na to Homburgová reagovala: „Já se nesměji.“ Ale Müller své rozhořčení ještě stupňoval: „Smějete se. Samozřejmě že jste se smála. Co si myslíte, jaká tam může být nálada?“

Vzápětí se však Thomas Müller uklidnil a rozhovor dokončil opět s faktickým objasněním porážky a vyřazením v penaltovém rozstřelu.

A nakonec se oba rozloučili se smířlivými slovy. Müller: „Bez problémů.“ Homburgová: „Tak pěkný večer. A děkuji, že jste přišel.“ Müller: „Děkuji. Rádo se stalo.“

Později během večera se mistr světa z roku 2014 zachoval gentlemansky a reportérku označil v příspěvku na Instagramu. „Oba jsme to mohli udělat trochu lépe. Bez urážky,“ napsal.

K tématu

Tagy: reportérka Německo rozhovor FC Bayern Mnichov fotbal Thomas Müller Německý pohár vyřazení Holstein Kiel Valeska Homburgová

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Evropská unie

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

  • Aktualizováno

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Další články
reklama
reklama