reklama

Nové tváře i prvky reality show. Sledujte seriál 1. MISE z vojenského prostředí

V neděli 29. srpna se na obrazovkách Primy objevil nový seriál 1. MISE, který sází na atraktivitu vojenského prostředí i hvězdné herecké obsazení. Tvůrci seriálu se ale na druhé straně rozhodli obsadit i mnohdy neznámé tváře. Pravidelně 1. MISE poběží ve středu od 20:15. Čím vším diváky nový seriálový počin zaujme?

reklama

Seriál 1. MISE po letech vrací na obrazovku tematiku vojenství, která je jinak veřejnosti spíše nepřístupná. Jednotlivé epizody divákům připomenou důležitost precizní práce vojenských lékařů a jejich náročnou přípravu na výkon této profese. Na co vše vsadili tvůrci seriálu, který na Primě můžete sledovat každou středu od 20:15?

Poutavý děj

Dvanáct mladých lékařů a lékařek podstoupí v seriálu tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici. Partu různých povah postaví před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná.

Cíl je jasný: Být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí.

Natáčení pod dozorem odborníků

„Na vzniku seriálu se podílejí armádní profesionálové a zkušení lékaři z urgentní chirurgie pražských fakultních nemocnic. Jejich odborné poradenství a osobní účast provází většinu výrobního procesu seriálu,“ uvedla ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová. Profesionálové byli u procesu od vniku scénáře přes tvorbu a konzultaci vizuální stránky projekty. „A to nejen v ateliéru, ale především během náročných exteriérových scén,“ dodala Hornová k přípravám seriálu 1. MISE.

Jako ředitelka obsahu stála Hornová i u zrodu myšlenky spojit seriálový příběh s principem známým z reality show. „Novinka 1. MISE je první a současně jediný český seriál, který dá divákovi poznat, jak obdivuhodná je profese vojenských lékařů a jak důležitá je jejich precizní a ve všech směrech náročná příprava,“ doplnila Hornová.

Společně s kreativním producentem Ivanem Vodochodským se zároveň nebáli obsadit do projektu nejen osvědčené herecké hvězdy, ale i půvabné a neokoukané tváře herců současné mladé generace.

Vrací se Dolanský, Němec i Leichtová

1. MISE znamená i návrat oblíbených hereckých hvězd na obrazovku Primy. Do doktorského se opět oblékne herec Marek Němec, diváci se mohou těšit také na Pavla Řezníčka a Jana Dolanského s Kristýnou Leichtovou, kteří si před kamerou rozuměli už v Ohnivém kuřeti. Ti se v očekávaném seriálu představí jako experti na vojenskou průpravu lékařů do náročných zahraničních misí.

„Hraju plukovníka Hofmana, lékaře, který má za úkol vycvičit frekventanty pro vojenskou misi. Naším úkolem je z adeptů vybrat ty nejlepší. Budou podrobeni fyzickými i psychologickým testům. Díky seriálu jsem měl možnost si zastřílet, bylo to rozhodně zajímavé, ale myslím si, že sám bych se výcviku účastnit nechtěl,“ říká Jan Dolanský.

„Má postava se jmenuje Alice Hofmanová. Na tuto roli jsem byla oslovena s tím, že budu točit s Honzou Dolanským a Markem Němcem. Ráda jsem přijala, je to pro mě záruka, že si zahraju,“ říká Leichtová, pro níž je natáčení seriálu 1. MISE prvním dlouhodobějším projektem po narození dcer Dorotky a Rozárky.

Mise ve znamení nováčků

Náročným výcvikem budou procházet také zajímavé, ale nepříliš známé tváře. V ženských rolích se mohou diváci těšit na Kateřinu Zapletalovou, Annettu Nesvadbovou, Beátu Hrnčiříkovou, Lucii Ducháčkovou, Sáru Rychlíkovou a Zuzanu Novotnou.

V mužských rolích pak zazáří Radek Melša, Radúz Mácha, Jiří Böhm, Libor Matouš, Ondřej Kubina nebo Petr Kolman. Profesní linku mediků i jejich školitelů prostupuje i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím.

Tagy:
vojáci Marek Němec realita výcvik lékaři seriál reality show herci Prima Jan Dolanský Kristýna Leichtová 1. MISE Hvězdná sezóna

Hlavní zprávy

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura
360°

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci
Koronavirus

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama