reklama

Nové tváře i prvky reality show. Sledujte seriál 1. MISE z vojenského prostředí

V neděli 29. srpna se na obrazovkách Primy objevil nový seriál 1. MISE, který sází na atraktivitu vojenského prostředí i hvězdné herecké obsazení. Tvůrci seriálu se ale na druhé straně rozhodli obsadit i mnohdy neznámé tváře. Pravidelně 1. MISE poběží ve středu od 20:15. Čím vším diváky nový seriálový počin zaujme?

reklama

Seriál 1. MISE po letech vrací na obrazovku tematiku vojenství, která je jinak veřejnosti spíše nepřístupná. Jednotlivé epizody divákům připomenou důležitost precizní práce vojenských lékařů a jejich náročnou přípravu na výkon této profese. Na co vše vsadili tvůrci seriálu, který na Primě můžete sledovat každou středu od 20:15?

Poutavý děj

Dvanáct mladých lékařů a lékařek podstoupí v seriálu tvrdý výcvik pod vedením špiček v oboru, ale i praxe ve vojenské nemocnici. Partu různých povah postaví před nevšední profesní výzvy, čelem k vzrušujícím situacím a vstříc prostředím, jež jsou očím i myslím běžné veřejnosti obvykle nedostupná.

Cíl je jasný: Být jedním ze čtyř nejúspěšnějších, zasloužit se o místo v elitní jednotce a stát se součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Nejslabší články výcvik a tím i seriál v jednotlivých dílech opustí.

Natáčení pod dozorem odborníků

„Na vzniku seriálu se podílejí armádní profesionálové a zkušení lékaři z urgentní chirurgie pražských fakultních nemocnic. Jejich odborné poradenství a osobní účast provází většinu výrobního procesu seriálu,“ uvedla ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová. Profesionálové byli u procesu od vniku scénáře přes tvorbu a konzultaci vizuální stránky projekty. „A to nejen v ateliéru, ale především během náročných exteriérových scén,“ dodala Hornová k přípravám seriálu 1. MISE.

Jako ředitelka obsahu stála Hornová i u zrodu myšlenky spojit seriálový příběh s principem známým z reality show. „Novinka 1. MISE je první a současně jediný český seriál, který dá divákovi poznat, jak obdivuhodná je profese vojenských lékařů a jak důležitá je jejich precizní a ve všech směrech náročná příprava,“ doplnila Hornová.

Společně s kreativním producentem Ivanem Vodochodským se zároveň nebáli obsadit do projektu nejen osvědčené herecké hvězdy, ale i půvabné a neokoukané tváře herců současné mladé generace.

Vrací se Dolanský, Němec i Leichtová

1. MISE znamená i návrat oblíbených hereckých hvězd na obrazovku Primy. Do doktorského se opět oblékne herec Marek Němec, diváci se mohou těšit také na Pavla Řezníčka a Jana Dolanského s Kristýnou Leichtovou, kteří si před kamerou rozuměli už v Ohnivém kuřeti. Ti se v očekávaném seriálu představí jako experti na vojenskou průpravu lékařů do náročných zahraničních misí.

„Hraju plukovníka Hofmana, lékaře, který má za úkol vycvičit frekventanty pro vojenskou misi. Naším úkolem je z adeptů vybrat ty nejlepší. Budou podrobeni fyzickými i psychologickým testům. Díky seriálu jsem měl možnost si zastřílet, bylo to rozhodně zajímavé, ale myslím si, že sám bych se výcviku účastnit nechtěl,“ říká Jan Dolanský.

„Má postava se jmenuje Alice Hofmanová. Na tuto roli jsem byla oslovena s tím, že budu točit s Honzou Dolanským a Markem Němcem. Ráda jsem přijala, je to pro mě záruka, že si zahraju,“ říká Leichtová, pro níž je natáčení seriálu 1. MISE prvním dlouhodobějším projektem po narození dcer Dorotky a Rozárky.

Mise ve znamení nováčků

Náročným výcvikem budou procházet také zajímavé, ale nepříliš známé tváře. V ženských rolích se mohou diváci těšit na Kateřinu Zapletalovou, Annettu Nesvadbovou, Beátu Hrnčiříkovou, Lucii Ducháčkovou, Sáru Rychlíkovou a Zuzanu Novotnou.

V mužských rolích pak zazáří Radek Melša, Radúz Mácha, Jiří Böhm, Libor Matouš, Ondřej Kubina nebo Petr Kolman. Profesní linku mediků i jejich školitelů prostupuje i spletitá vztahová linie. Seriál vykresluje vojenské lékaře jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa, kostí, s duší a svědomím.

Tagy:
vojáci Marek Němec realita výcvik lékaři seriál reality show herci Prima Jan Dolanský Kristýna Leichtová 1. MISE Hvězdná sezóna

Hlavní zprávy

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň
Volby 2021

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svými videi přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

Na Kanárských ostrovech hrozí erupce sopky. V jejím okolí roste intenzita otřesů

Na ostrově La Palma, který je součástí Kanárských ostrovů, hrozí erupce sopky Teneguía. Seismologové poblíž vulkánu za posledních pět dní naměřili přes 4 200 otřesů, jejichž intenzita postupně roste. Úřady vydaly druhý nejvyšší stupeň varování a doporučily obyvatelům na jihu ostrova, aby se připravili na případnou evakuaci, napsal ve čtvrtek list El País.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Interpelace se změnily v oslavu hnutí ANO. Babiš četl připravené odpovědi z papíru

Čtvrteční interpelace v Poslanecké sněmovně se proměnily v oslavu hnutí ANO. Poslanci vládního hnutí obsadili většinu času u řečnického pultíku a svými otázkami často nahrávali svému předsedovi a českému premiérovi Andreji Babišovi. Ten četl připravené odpovědi z papíru. Někteří vládní poslanci se dokonce interpelací zúčastnili poprvé od voleb v roce 2017.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama