Opozice oceňuje Babiše. Je dobře, že nekomplikuje sestavování vlády, říká Jurečka

Tak rychlé rozhodnutí jsme nečekali, komentuje opozice rozhodnutí premiéra Andreje Babiše (ANO) nepřijmout od prezidenta Miloše Zemana mandát k sestavení vlády. „Oceňuji, že nekomplikuje situaci,“ konstatoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Jsem rád, že pan premiér respektuje výsledek voleb, že ho přijímá. Doufám, že to povede k co nejrychlejšímu ustavení vlády, protože problémů, co nám tady po vládě Andreje Babiše zůstávají, je skutečně hromada a je potřeba je urychleně začít řešit,“ řekl 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský.

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný uvedl, že tak rychlé rozhodnutí premiéra nečekal. „Samozřejmě to zjednoduší celý proces sestavování nové vlády. Krok to je logický. Pan premiér umí počítat do dvou set a toho si také ceníme,“ sdělil Výborný.

Realistický postup

Místopředseda ODS Martin Kupka pozitivně hodnotí to, že Babiš vnímá situaci po volbách realisticky. „Předchozí vyjádření pana premiéra dávala tušit i jiný možný postoj. Tohle je určitě významně příznivější a realističtější, protože jinou variantu při daném rozložení sil není možné vymyslet,“ má jasno Kupka.

„Oceňuji rozhodnutí pana premiéra, že se rozhodl nekomplikovat situaci dál a přispět k tomu, aby došlo k hladkému předání vlády,“ dodal předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Tagy: