reklama

Opozice oceňuje Babiše. Je dobře, že nekomplikuje sestavování vlády, říká Jurečka

Tak rychlé rozhodnutí jsme nečekali, komentuje opozice rozhodnutí premiéra Andreje Babiše (ANO) nepřijmout od prezidenta Miloše Zemana mandát k sestavení vlády. „Oceňuji, že nekomplikuje situaci,“ konstatoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

reklama

„Jsem rád, že pan premiér respektuje výsledek voleb, že ho přijímá. Doufám, že to povede k co nejrychlejšímu ustavení vlády, protože problémů, co nám tady po vládě Andreje Babiše zůstávají, je skutečně hromada a je potřeba je urychleně začít řešit,“ řekl 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský.

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný uvedl, že tak rychlé rozhodnutí premiéra nečekal. „Samozřejmě to zjednoduší celý proces sestavování nové vlády. Krok to je logický. Pan premiér umí počítat do dvou set a toho si také ceníme,“ sdělil Výborný.

Realistický postup

Místopředseda ODS Martin Kupka pozitivně hodnotí to, že Babiš vnímá situaci po volbách realisticky. „Předchozí vyjádření pana premiéra dávala tušit i jiný možný postoj. Tohle je určitě významně příznivější a realističtější, protože jinou variantu při daném rozložení sil není možné vymyslet,“ má jasno Kupka.

„Oceňuji rozhodnutí pana premiéra, že se rozhodl nekomplikovat situaci dál a přispět k tomu, aby došlo k hladkému předání vlády,“ dodal předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama