Přátelské setkání prvních dam: Zemanová s Pavlovou řešila práci, ale i módu nebo mazlíčky

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana se v pondělí setkala s budoucí první dámou Evou Pavlovou. Na Twitteru o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Hovořily o pracovních zkušenostech a aktivitách za dobu prezidentského mandátu. Pavlová podle svého vyjádření požádala Zemanovou, aby se podělila o zkušenosti ze zahraničních cest i českého prostředí. Schůzka trvala asi hodinu, sdělila Pavlova mluvčí Eva Hromádková.

„Byla to velice příjemná schůzka. Paní Pavlová je milá, příjemná a zdvořilá,“ uvedla podle Ovčáčka Zemanová. „Dodala, že hovořila s paní Pavlovou o pracovních zkušenostech a aktivitách za dobu prezidentského mandátu svého manžela,“ doplnil mluvčí.

„Setkání bylo milé a vstřícné, pohovořily jsme i o tématech, jako jsou domácí mazlíčci, móda a bydlení,“ uvedla Pavlová. Tématem byla také charita a způsob, jakým k problematice podpory potřebných přistupovala Zemanová s manželem.

Pavel tlumočil Zemanovi zájem své manželky sejít se s nynější první dámou při schůzce 13. února na zámku v Lánech. Tehdy také Zemana pozval na svou březnovou inauguraci. Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář později potvrdil, že Zeman s manželkou se zúčastní.

K TÉMATU: Překonala vážnou nemoc, byla samoživitelkou. Kdo je nová první dáma Eva Pavlová?

V roli první dámy se Ivana Zemanová objevovala po boku svého muže na veřejnosti jen zřídka, většinou při oficiálních příležitostech. Věnovala se pomoci ohroženým dětem, seniorům či lidem bez domova. S médii komunikovala minimálně.

Pavlová by podle svých slov chtěla být aktivní první dámou. Zaměřit se chce zejména na téma rovnosti pohlaví a diskriminaci žen ve společnosti, na otázky rodiny a mezilidských vztahů a situaci samoživitelek.

Tagy: