reklama
CNN Prima News Pražský hrad

Pražský hrad

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský hrad“

Forejt: V historii úřadu prezidenta se nikdy nezkoumala pravost podpisu. Je to smutné

15. října 2021 22:41

V historii prezidentské kanceláře se vůbec poprvé řeší pravost podpisu. Je to smutné, řekl bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt. Forma komunikace, kterou zvolil tiskový odbor, není podle něj příliš šťastná, proto každý detail týkající se hospitalizace Miloše Zemana vzbuzuje pozornost, vysvětlil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kancléř Mynář vystoupí s reakcí na spekulace o Zemanovi. Prý po domluvě s jeho rodinou

15. října 2021 21:19

Hradní kancléř Vratislav Mynář hodlá po dohodě s rodinou Miloše Zemana veřejně vystoupit v reakci na spekulace, které se o prezidentovi šíří. Prý tak učiní na začátku příštího týdne. Kvůli nejasnostem o Zemanově zdravotním stavu i pochybným okolnostem jeho hospitalizace čelí Kancelář prezidenta republiky kritice ze strany politiků, médií i veřejnosti.

Kubek: K Zemanovi by měla chodit jen žena a dcera. Politika je to poslední, co potřebuje

15. října 2021 21:03

K hospitalizovanému prezidentovi by měla chodit jen jeho žena a dcera, řekl šéf České lékařské komory Milan Kubek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle něj je obtěžování prací to poslední, co Miloš Zeman nyní potřebuje. Rovněž se mu nelíbí, že se i lékaři ocitli pod tlakem, třebaže sami bez souhlasu pacienta nemohou informovat o jeho zdravotním stavu.

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

15. října 2021 18:35
Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

ON-LINE: Prezident Zeman většinu dne prospí a bývá zmaten, tvrdí zdroj z jeho okolí

14. října 2021 13:14
Aktualizováno

Pobouření vyvolala návštěva šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u prezidenta Miloše Zemana. Ústřední vojenská nemocnice se proti ní ohradila, distancovala se také od Vondráčkových vyjádření. Prezidentova manželka Ivana uvedla, že léčba jeho nemoci vyžaduje čas. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi.

Vystrčil: Máme čtyři týdny na to zjistit, zda je Zeman způsobilý být prezidentem

12. října 2021 23:18

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že má o zdravotním stavu hospitalizovaného Miloše Zemana stejné informace jako široká veřejnost. Prezidentskou kancelář však požádá o bližší informace, aby bylo jasnější, zda je Zeman schopen i nadále vykonávat svůj úřad. Napovědět prý může i to, zda hlava státu svolá do 30 dní od voleb novou Poslaneckou sněmovnu, což je jeho ústavní povinností.

Stehlíková o Zemanovi: Geniální politický mozek je pryč, Hrad ho dlouhodobě zneužíval

12. října 2021 15:26

Podle psychiatričky a bývalé ministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové (LES) je prezident Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) konečně v dobrých rukou. Lékařka v pořadu K věci na CNN Prima NEWS prohlásila, že členové Hradu prezidenta dlouhodobě zneužívali pro svou politickou moc. Stehlíková komentuje v posledních dnech Zemanovo zdraví často, Hrad uvedl, že na ni chystá žalobu.

Šéf Senátu Vystrčil požádá Hrad o podrobnější informace. Obává se o Zemanovo zdraví

12. října 2021 13:32

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) požádá hradního kancléře Vratislava Mynáře o informace, jaké jsou prognózy vývoje zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Předsedu horní komory tím v úterý pověřil její organizační výbor. Senátoři se obávají, že Zeman, který byl v neděli hospitalizován, nyní není schopen vykonávat svůj úřad. Zeman měl tento týden zahájit povolební jednání o sestavení nové vlády. Kancléř Mynář vyjádření Senátu nekomentoval, chce nejprve počkat na dopis Vystrčila.

reklama