CNN Prima News Pražský hrad

Pražský hrad

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský hrad“

Pavlovi mají radit další zvučná jména. Koordinovat je bude bývalý diplomat Kolář

10. května 2023 18:53

Zahraniční i vnitřní politiku bude prezident Petr Pavel pravidelně konzultovat s týmem externích poradců, mezi kterými se objeví například někdejší premiér Petr Pithart, exministr zahraničí Karel Schwarzenberg nebo někdejší velvyslanec Michael Žantovský. Koordinace se ujme bývalý diplomat Petr Kolář. Hlava státu to ve středu řekla v Českém rozhlase Radiožurnál.

Hrad chystá důležité změny. V červnu nastoupí hned tři noví ředitelé, oznámila kancléřka

4. května 2023 14:38

Noví šéfové odborů, tým určený pro manželku prezidenta či sjednoceni agend. Krátký výčet ze seznamu změn, které na Pražském hradě startují 1. června. K tomuto datu se pod taktovkou kancléřky Jany Vohralíkové spouštějí na Hradě organizační změny. Správu Pražského hradu bude mít na starosti Vladimír Sonntag, personální oddělení Hradu povede Zdeněk Hejhal a finančním ředitelem bude Pavel Vyhnánek. Svůj tým složený z tajemníka a asistentky bude mít i manželka prezidenta Eva Pavlová.

Prezident odtajnil první dva kandidáty na Ústavní soud. Ještě ve středu se sejde s dalším

12. dubna 2023 13:57

Prezident Petr Pavel navrhne na ústavní soudce bývalou šéfku Soudcovské unie Danielu Zemanovou a někdejšího předsedu Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefa Baxu. Pražský hrad by měl ve středu odeslat žádost Senátu o souhlas s jejich jmenováním, potvrdila mluvčí Markéta Řeháková. Pavel se také ve středu sejde s dalším kandidátem na ústavního soudce.

Exšéf lánské obory Balák stále bydlí ve vile patřící Hradu. Za 21 místností platí 6 300 korun

4. dubna 2023 09:46

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, který byl odsouzen za porušení povinností při správě majetku, dál bydlí v Lánech ve vile patřící Hradu. Nájem až do roku 2025 mu podepsala jeho podřízená týden před Balákovým odchodem z funkce. Za vilu s 21 místnostmi platí 6 300 korun měsíčně. Užívá také pět tisíc metrů čtverečních okolních pozemků, což ho stojí za měsíc 80 korun. Informuje o tom web Seznam Zprávy.

Petr Pavel představil svůj nový poradní tým. Nemůžu být expertem na všechno, uznal

3. dubna 2023 12:05

Prezident Petr Pavel představil v pondělí na tiskové konferenci jména ze svého nového poradního týmu. Zvolil si odborníky na ekonomiku, ústavní právo, energetiku, životní prostředí i sociální oblast. „Každý, kdo jde do vedoucí pozice, uzná, že nemůže byt expertem na všechno,“ doplnil. Později se setká s prvními třemi adepty na ústavní soudce, mezi nimi budou i Josef Baxa a Daniela Zemanová. Trojice prý již prodělala odbornou prověrku v rámci prezidentského konzultačního týmu pro výběr soudců.