CNN Prima News Pražský hrad

Pražský hrad

Výpis příspěvků ke štítku „Pražský hrad“

Blažek je důstojník pro komunikaci s Hradem. Vláda by bez něj nebyla, míní analytici

5. července 2022 08:39

Jedním z nejdůležitějších členů vlády premiéra Petra Fialy (ODS) je jeho spolustraník a ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli političtí analytici Petros Michopulos a Lenka Zlámalová. Podle nich je Blažek pro kabinet přínosem hned z několika důvodů. Mimo jiné díky vysoké sociální inteligenci i nadstandardním vztahům s Pražským hradem.

Mám své favority, rozhodnou televizní debaty. Zeman řekl, koho podpoří v boji o Hrad

3. července 2022 12:09

Miloš Zeman vidí přinejmenším dva silné kandidáty na prezidenta České republiky. Již dříve řekl, že pokud vyhraje jeden z nich, bude spokojený. „Pro mě budou rozhodující televizní debaty těchto dvou. Jak mezi sebou, tak s ostatními, kteří se tam ještě přifaří,“ naznačil Miloš Zeman v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Vystrčil: Sabotáž během Zemanovy nemoci? Absurdní, leda ze strany prezidentské kanceláře

29. června 2022 23:26

Plnili jsme ústavní povinnost. Tak odůvodnil své loňské pochybnosti o zdraví hlavy státu Miloš Vystrčil (ODS). Prezident totiž ve středu předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti s jeho onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. Podle šéfa Senátu k tomu však mohlo dojít leda v prezidentské kanceláři. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil nad tím, kolik takové konspirace asi stojí peněz.

Slavnostní slib i první projev. Co obnáší inaugurace nového prezidenta republiky?

18. června 2022 12:42

Ačkoliv se pozornost občanů stále ještě zaměřuje na možné kandidáty v boji o Hrad, v zákulisí se pomalu chystají také nezbytné přípravy prvních oficialit. Řeč je především o inauguraci, slavnostním ceremoniálu, který se tradičně koná ve Vladislavském sále na Pražském hradě. Kdy přesně k němu dojde a co je jeho součástí? Přinášíme přehled zajímavostí.

Facebook válcuje Babiš, Twitter fandí Pavlovi. Komu mohou sítě pomoci v souboji o Hrad?

15. června 2022 05:20

I sociální sítě mohou pomoct vyhrát volby. A to si možní prezidentští kandidáti dobře uvědomují. Většina z nich proto pravidelně zásobuje internet svými názory, zážitky, ale i fotkami. CNN Prima NEWS ve spolupráci s mediálně analytickou společností NEWTON Media připravila analýzu, jak si který kandidát na sociálních sítích vede a jak mu to může pomoci k tomu, aby za několik měsíců na Pražském hradě vystřídal Miloše Zemana. Které jejich příspěvky byly nejúspěšnější?

Zbavil bych nás ukrajinských vlajek. Prezidentský kandidát přišel s nečekaným návrhem

2. června 2022 21:09

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Počet zájemců o Hrad se neustále zvyšuje. Kandidaturu oznámili mimo jiné matematik Karel Janeček, zakladatel iniciativy Chcípl PES Jakub Olbert či šéfka České asociace povinných Denisa Rohanová. Všichni tři byli hosty v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Proč se považují za vhodné kandidáty na prezidenta?

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Mezi největší favority stále patří muži, kteří svůj zájem o Hrad zatím oficiálně neohlásili – expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak si podle agentur a sázkových kanceláří vedou ostatní kandidáti a má zveřejňování výzkumů nějaká pravidla? Podívejte se na přehledný článek o volbách včetně exkluzivních grafů.

Vedl univerzitu a léčil Zemana. Bývalý rektor Zima oznámil kandidaturu na prezidenta

26. května 2022 11:40

Počet uchazečů o Pražský hrad se rozšiřuje. Kandidaturu oznámil lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Své rozhodnutí oznámil ve čtvrtek deníku Blesk. Zima byl na podzim mimo jiné šéfem lékařského konzilia současné hlavy státu Miloše Zemana během jeho opakované hospitalizace. K zásadnímu rozhodnutí ho prý přiměl zájem občanů.

Experti: Fiala? Perfektní premiér, zrodil se pro to. V boji o Hrad mu ale hrozí Fico efekt

26. května 2022 05:58

Podle komentátora Českého rozhlasu Radka Kubička musí být prezidentem silná politická figura. Tou by mohl být Andrej Babiš, proti němu je však Petr Fiala. Politický marketér Oto Klempíř uvedl, že současný premiér je perfektní a pro roli předsedy vlády se narodil. Oba se v pořadu 360° však shodli, že kdyby kandidoval na prezidenta, hrozil by mu „Fico efekt“.