Severomoravští policisté zastali roli porodníků. Na dálnici pomohli na svět zdravé holčičce

Dva policisté pomáhali ve středu mladé ženě při porodu na dálnici D56 nedaleko Paskova na Frýdecko-Místecku. Na 44. kilometru dálnice pomohli Jaroslav Masnica a David Machanec na svět zdravé holčičce.

Policisté měli hlídku na dálnici. Stáli v odstavném pruhu u sjezdu na Paskov, když za jejich vozem zastavilo další auto. „Z něj vystoupil řidič, který policistům uvedl, že potřebuje pomoc. Jeho žena začala rodit a dojet do porodnice už nestihnou,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

ČTĚTE TAKÉ: Policejní honička na Chrudimsku: Řidič nechtěl vystoupit z auta, tvrdil, že je neprůstřelné

V tom okamžiku ženě praskla plodová voda a porod začal. „Kolegové nezaváhali, rodičku pomohli uložit na zadní sedadlo automobilu, jeden z policistů komunikoval s operátorkou zdravotníků a informace předával nastávajícímu otci, který své ženě při porodu pomáhal,“ uvedla Jiroušková.

Během krátké doby přišla na svět zdravá holčička. Policisté ženu i dítě zabalili do termofólie, aby zajistili jejich tepelný komfort. Následně přijeli zdravotníci, kteří si matku s miminkem převzali do péče. Policisté pomohli se zajištěním vozidla a celá rodina odjela se zdravotníky do nemocnice.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Muž v Anglii měl ubodat manželku, která vezla dítě v kočárku. Jeho útěk zachytily kamery

Tagy:
policie dálnice porod Moravskoslezský kraj Policie České republiky zdravotnický pracovník okres Frýdek-Místek Paskov