Uzel v exkluzivním rozhovoru: Vím, na co umřu. Ta jistota mě naplňuje optimismem

Sexuolog Radim Uzel

Známý sexuolog Radim Uzel se po prodělaném těžkém covidu loni na podzim dozvěděl krutou diagnózu – rakovina jícnu. I přesto, že nemoc rychle postupuje, Uzel dál pracuje. Redakci pořadu Showtime poskytl exkluzivní rozhovor.

Uzel má za sebou dvě operace a léčbu chemoterapií. Postup nemoci se ale zastavit nepodařilo. „Kdykoliv přijdu k doktorovi, tak mi povídá: ,Nemám pro vás dobré zprávy.‘ Od doktora samozřejmě takové informace nerad slyším. Ta nemoc opravdu pokračuje,“ svěřil se sexuolog.

„Kolik mám času? Jako doktor to dokážu malinko odhadnout. Řekl bych, že do roka a do dne. Co naděláte,“ prohlásil Uzel otevřeně v rozhovoru pro Showtime.

Zároveň prozradil, jak se o rakovině dozvěděl – s humorem sobě vlastním. „Měl jsem dobrého profesora v Brně, když jsem tam studoval medicínu, profesor gynekologie Uher. Takovým krásným moravským dialektem mi povídal: ,Víš, Uzel, hlavní je mít ten morbus najité.‘ A já už ho mám najité,“ popsal Uzel.

Doktoři s pohřebními ksichty

„Když za mnou přišli na vizitu doktoři s pohřebními ksichty, říkám jim: ‚Že se trochu neusmějete,‘“ pokračoval ve vyprávění toho, jak mu lékaři stanovili diagnózu.

Lékaři mu odpověděli, že situace moc úsměvná není. Na to měl známý sexuolog jasnou odpověď. „,Já si ale myslím, že jo, protože už bezpečně vím, na co umřu. Vy jste tady čtyři chirurgové a zdalipak víte, na co umřete? Víte h***o a já to vím.‘ Ta jistota mě do jisté míry naplňuje optimismem,“ vysvětlil Uzel.

„I vědecky je prokázáno, že optimismus život trochu prodlouží. Kdybych to zabalil a řekl, že už mě to nebaví a už tu nechci být, tak to je konec,“ má jasno sexuolog. „To víte, že to taky trochu hraju, lidi se na to dívají a řeknou si: ‚Co tam ten chcípák ještě šaškuje?‘ Tak to musím podat s trochou optimismu,“ doplnil.

Tagy: