Před 13 lety zemřel Waldemar Matuška: Vdova se znovu vdala. Co dělá jeho syn?

Po smrti Waldemara Matušky byla jeho manželka Olga přesvědčena o tom, že už navždy zůstane sama a do svého života si nikoho nepustí. Jenže cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Znovu se vdala, a to za nejlepšího kamaráda svého zesnulého manžela. CNN Prima News prozradila, co se za tu dobu v jejím životě změnilo.

Přestože od smrti Waldemara Matušky uplynulo už třináct let, jeho manželka Olga ho nosí stále v srdci a není den, kdy by si na něj nevzpomněla. Byl její životní láskou. „I když je to už poměrně dlouhá doba, tohle nepřebolí nikdy. Ze začátku jsem pořád čekala na to, že se třeba stane zázrak a někde se objeví. Po čase se ale člověk smíří s tím, že to prostě změnit nedokáže. Je však pravda, že čím dál víc jsem schopná na něj vzpomínat vesele. Čas od času to na mě ale padne... Neexistuje den, abych ho neměla v hlavě. Mám ho všude. V domě visí jeho fotografie, věci po něm. Nic jsem nevyhodila a ani vyhazovat nebudu,“ prozradila CNN Prima News Olga.

Jaký byl Waldemar Matuška manžel?

Za Waldemara se provdala v den jeho 44. narozenin, 2. července roku 1976, a byla s ním až do jeho smrti. Jejich manželství bylo idylické. Hádky, rozepře neexistovaly. Byly spřízněné duše. Společně i vystupovali, byli spolu každý den, ale nikdy si nezevšedněli. „Celou tu dobu jsme spolu byli čtyřiadvacet hodin, ale nikdy jsme se nehádali a náš vztah byl úžasný,“ vylíčila Olga.

Prožili toho hodně. Na co vdova Olga nejraději vzpomíná? „Na chvíli šoku, kdy mě v baru Salajka v Ostravě požádal o ruku. Šok pro mě i pro okolí. A pak ta svatba... Na chvíli, kdy jsme se společně dozvěděli, že budeme mít miminko. Waldíkovy křtiny v New Yorku. Na naši stříbrnou svatbu na hradě Karlštejn, v těch nádherných prostorách dvořenínské síně a rytířského sálu. Nemůžu to všechno vyjmenovat, to ani nejde,“ pousmála se Olga, která i po smrti Matušky žije na Floridě.

Svatba s rodinným kamarádem

Jejich syn Waldemar, který brzy oslaví 45. narozeniny, se usadil v New Yorku. „Moc se mu tam líbí. Věnuje se elektrotechnice a počítačům. Elektrotechniku učí v několika vzdělávacích centrech. Je mezi mladými lidmi zapálenými do vědy,“ prozradila Olga.

Před rokem se znovu vdala. Za muže si vzala rodinného přítele, bývalého provozního ředitele Semaforu a nejlepšího kamaráda Waldy, o čtrnáct let staršího Jiřího Plannera, který do USA emigroval v roce 1963. Svedl je dohromady osud. Olga nikoho nehledala a žila ze vzpomínek na svého manžela. Když však Plannerovi zemřela jeho žena, jejich životní cesty se spojily.

„Prožívám pohádku stáří. Společnost Jirky je mi příjemná v tom, že máme mnoho společných vzpomínek. Naše rodiny se odjakživa přátelily. Když zemřel Walda a Jirkovi manželka Janička, spojilo nás to. Jsem ráda, že takového člověka mám. Je mi oporou a snad já i trochu jemu. Když mám nějaký splín, vždycky mě z něho dostane,“ přiblížila Olga.

Tagy: