Vzorný student a skaut, pak bezdomovec. Kdo byl dětský herec, jehož smrt zasáhla svět filmu?

Byl vzorným studentem, miloval přírodu a jeho herecký talent mu vynesl řadu uznání. V posledních letech však pobýval v zařízení pro bezdomovce, kde nakonec i zemřel. Život Austina Majorse, někdejší dětské filmové hvězdy, vyhasl 11. února v pouhých 27 letech. Podle informací TMZ se zřejmě předávkoval fentanylem.

Majors se narodil v roce 1995 v Kalifornii a na obrazovky poprvé pronikl už ve třech letech, kdy si zahrál v seriálu Policie New York roli Thea Sipowicze, syna detektiva Andyho Sipowicze. Diváci jej vídali dlouhých pět sezon. Dále se objevil v seriálech Jak jsem poznal vaši matku, Námořní vyšetřovací služba, Zoufalé manželky či Pohotovost.

ČTĚTE TAKÉ: Zdrcená Sharon Stone. Herečka přišla o mladšího bratra, ve videu se rozplakala

V roce 2002 získal Young Artists Award za nejlepší výkon v televizním seriálu – Policie New York. Vysloužil si rovněž nominaci na dabingovou cenu za Planetu pokladů.

Podle webu IMDb byl Majors nejen úspěšným hercem, ale také studentem. Ve škole dokonce přeskočil jeden ročník. Po maturitě nastoupil v roce 2013 na respektovanou University of Southern California, kde se věnoval filmové produkci.

„Austin byl vášnivým outdoorovým sportovcem a už ve 14 letech získal nejvyšší skautskou hodnost – titul Orlí skaut. Pomáhal také Nadačnímu fondu Dům Ronalda McDonalda a Centru pro léčbu rakoviny dětí Jonathana Jaquese,“ uvádí IMDb.

Úspěchu na filmovém plátně dosáhla i jeho mladší sestra Kali. Ta si po boku Chrise Pina zahrála ve filmu Small Town Saturday Night a objevila se také ve snímcích Zlaté Vánoce či Baby Blues. V seriálech Pohotovost a Námořní vyšetřovací služba vystupovala přímo se svým bratrem.

Poslední film, ve kterém si Majors zahrál, bylo Vánoční štěstí v roce 2007. Poté se někdejší dětská filmová hvězda stáhla do ústraní. V posledních letech žil v zařízení pro bezdomovce v centru Los Angeles. Minulý týden se objevil v tamním deníku Daily News, když si ubytovnu přišla prohlédnout starostka města Karen Bassová.

V pondělí pak americká média informovala o tom, že herec zemřel. Podle informací TMZ se zřejmě předávkoval fentanylem. „Austin byl milující, umělecký, skvělý a laskavý člověk. Měl ze své herecké kariéry velkou radost a byl na ni hrdý. Byl aktivním orlím skautem. Po střední škole vystudoval filmovou školu USC, kde se věnoval režii a hudební produkci,“ zavzpomínala v prohlášení pro TMZ rodina.

Zprávu o smrti potvrdila i jeho sestra Kali. „Včera v noci zemřel. Je to pro mě stále tak neskutečné. Bylo mu pouhých 27 let a měl před sebou ještě celý život,“ citoval zdrcenou ženu web Variety.

Smrt někdejší dětské filmové hvězdy oplakávali také fanoušci a kolegové. Společnou fotografii z natáčení Námořní vyšetřovací hlídky sdílel na sociálních sítích herec Mark Harmon.

Tagy: