Lidé se rozloučili s Naďou Urbánkovou. Pozdravujte tam Haničku Písničku, vzkázali jí

Smutečního vzpomínkového obřadu za zpěvačku a herečku Naďu Urbánkovou se ve středu v podvečer v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze zúčastnilo několik desítek lidí. Byli mezi nimi příbuzní, herečtí kolegové i příznivci. Populární zpěvačka a herečka zemřela 3. února ve věku 83 let.

V bazilice v areálu Strahovského kláštera se ve středu příznivci Urbánkové za velkého zájmu médií začali scházet už hodinu před začátkem zádušní mše. Někteří nesli květiny, které položili k oltáři, před nímž byla fotografie Urbánkové s verši od básníka a hudebníka Josefa Fouska. Svěřili se také s tím, co pro ně legenda Semaforu znamenala. „Byl to nádherný člověk s velkou duší,“ řekl obdivovatel zesnulé hudebnice CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Půl roku štěstí a dobré skóre. Zamilovaný Milan Peroutka promluvil o tajemné přítelkyni

Někteří přítomní využili možnosti a zanechali svůj vzkaz zemřelé v kondolenční knize. „Děkuji za písničky a radost na koncertech. Pozdravujte tam naši Haničku Písničku,“ uvedla s odkazem na Hanu Zagorovou, která zemřela loni v srpnu, jedna z příchozích. „Milá Naďo, děkuji, že jste mě naučila nosit brýle,“ napsala další z účastnic obřadu.

Z uměleckých kolegů přišli již v Želivě dát Urbánkové poslední sbohem její kamarádky ze Semaforu Petra Černocká a Miluška Voborníková nebo moderátor Karel Voříšek. Ve středu ze známých tváří do baziliky Nanebevzetí Panny Marie dorazili hudebník Richard Pachman, zpěvačka Lída Nopová nebo zpěvák Milan Drobný.

Urbánková zemřela na komplikace spojené s rakovinou a nedávno prodělaným covidem. Naděžda Balabánová, jak se za svobodna Urbánková jmenovala, se narodila 30. června 1939 v Nové Pace a vyrůstala ve vesničce Borovnička, kde začala chodit do školy. Absolvovala Vyšší zdravotnickou školu v Trutnově a krátce pracovala jako zdravotní sestra.

V roce 1964 se zpěvačka pověstná velkými brýlemi a v začátcích i minisukněmi dostala do Semaforu. Interpretka hitů Závidím, Drahý můj či Vilém peče housky byla pětinásobnou Zlatou slavicí. V posledních letech vystupovala se skupinou Bokomara a moderovala v rozhlase.

Tagy: