CNN Prima News veřejnost

veřejnost

Výpis příspěvků ke štítku „veřejnost“

Krutý verdikt pro 12letého Alexe. Domácí výuka nebo dětský domov, vyslechla si matka

Alex a Saša jsou 12letá dvojčata, o něž se stará pouze jejich maminka Dita. Zatímco Saša je zdravá mladá slečna, Alex trpí ADHD třetího stupně, formou autismu a dyslexií. Návštěvy školy představují utrpení jak pro mladého chlapce, tak pro jeho spolužáky a učitele. Alex má vlastní chápání pravidel, nerozumí intonaci řeči ani slovním obratům či grimasám. Mnohdy své okolí napadá, ať už fyzicky, či slovně. Řešením by mohla být domácí výuka, na níž však maminka samoživitelka nemá dostatek financí. S prosbou o pomoc se tak obrátila na veřejnost. Doufá, že díky štědrosti druhých neskončí její milovaný syn v dětském domově.

Smuteční loučení s Patejdlem: Na poslední cestě ho provázel mohutný potlesk, mluvil i Ráž

Desítky lidí, zejména fanoušci skupiny Elán, se ve středu přišly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově rozloučit se slovenským zpěvákem, klávesistou a textařem Vašem Patejdlem. Spoluzakladatel populární kapely zemřel 19. srpna po krátké a těžké nemoci ve věku 68 let. Mnozí lidé přijeli podle zápisů v kondolenční knize i ze Slovenska. Celou událost si můžete připomenout v on-line reportáži níže.

Když politici v prestiži soutěží s uklízečkami. Jakou roli mají zákonodárci ve společnosti?

Politici se opakovaně v průzkumech popularity profesí umisťují na nejnižších příčkách. Co do prestiže povolání, tak soutěží s uklízečkami. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Připomněl, že z průzkumů amerických psychiatrů vyplývá, že politika často přitahuje psychicky narušené lidi. Že společnost k zákonodárcům nevzhlíží s obdivem, potvrzuje i politolog Jan Kubáček. Aktuální situace je podle něj tristní – mnozí politici podlehli pocitu nedotknutelnosti, mají navíc dojem, že peprné výrazy pomáhají jejich medializaci. Zdůraznil však, že samozřejmě existují i výjimky, kterým je třeba vzdát čest.

Jirka s Romanem své boje prohráli, pomoc lidí však marná nebyla. Co rodiny dárcům vzkazují?

Roman ve 30 letech podlehl vzácnému a agresivnímu onemocnění, Jiří svůj boj s těžkou nemocí prohrál ve 48 letech. O životech obou mužů se čtenáři CNN Prima NEWS dozvěděli díky sbírkám, které vznikly na platformě Znesnáze21. Stejně jako rodiny i dárci – kteří se finančními příspěvky Jirkovi a Romanovi snažili pomoci – doufali v to, že jejich příběhy budou mít alespoň v rámci možností šťastný konec. Navzdory smutné skutečnosti však pomoc lidí nebyla marná, což dokazují vzkazy, které dárcům pozůstalí adresují.

Odjezd na Ukrajinu. Šojgu po vzpouře dělá inspekci na frontě, Gerasimov je stále v ústraní

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil ruské vojáky bojující na Ukrajině, informují agentury s odoláním na ministerstvo obrany. Jde o jeho první veřejnou akci od víkendové ozbrojené vzpoury šéfa Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina, která byla namířená zejména proti Šojguovi a náčelníkovi generálního štábu Valeriji Gerasimovi. Druhý jmenovaný se na veřejnosti od víkendu neobjevil.

Asociace realitních kanceláří ČR chystá okázalou událost. Akce má nalákat významné firmy

Setkání českých i světových elit na poli realit chystá na příští týden Asociace realitních kanceláří České republiky. Ve dnech 21. až 24. června 2023 se v Praze uskuteční unikátní konference pro realitní makléře, média i veřejnost, jež nabídne přednášky předních představitelů tuzemského realitního průmyslu, ale i delegátů CEPI, nejvýznamnější organizace realitních profesionálů v Evropě.

Nejúžasnější státnický pes všech dob. Zemřel Bród, prezidentovi Irska stál po boku 11 let

Ve věku 11 let zemřel Bród, bernský salašnický pes, kterého si v osmi týdnech pořídil irský prezident Michael D. Higgins. Informaci zveřejnil mluvčí hlavy státu na Twitteru. Za dobu, kdy mu Bród stál věrně po boku, si ho Irové zamilovali. Označují jej za „nejskvělejšího prezidentského psa všech dob“. Veřejnost často svými psími kusy rozesmál.

Fiala není šéf jako Babiš. Těžké úkoly nechává na ministrech a ti se v tom plácají, říká expert

Expremiér Andrej Babiš (ANO) byl jediný velký šéf, vše se točilo kolem něj. Premiér Petr Fiala (ODS) sice umí mluvit srozumitelně, ale má ve vládě roli dirigenta, důležité úkoly nechává na jednotlivých ministrech. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Jelínek. Je toho názoru, že šéfové resortů mnohdy předvádí svou neobratnost a v daných úkonech se plácají.