CNN Prima News veřejnost

veřejnost

Výpis příspěvků ke štítku „veřejnost“

Stres i pocity úzkosti, mobilizace se podepisuje na psychice Rusů. Je to zlý sen, říkají

23. října 2022 07:54

Nekončící boje, tisíce mrtvých a strach, že se válečný konflikt přeleje dále na Západ. Tyto obavy mohly u mnohých obyvatel v Evropě vyvolat stres. Stejné pocity ale mají i Rusové. U nich se však tyto obavy ve většině případů objevily až poté, co byla v zemi vyhlášena „částečná“ mobilizace. Vyplývá to z průzkumu, který má k dispozici ruskojazyčný web BBC.

Chybí pokora, vděk i pochopení pro veřejnost. Politolog ostře zkritizoval vládu

16. září 2022 15:39

Opozice i část veřejnosti v poslední době často kritizují vládu mimo jiné i kvůli tomu, jaký způsobem komunikuje s lidmi. Politolog Jan Kubáček právě komunikaci a chování k voličům označil za zásadní selhání kabinetu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS rovněž zmínil, že by „vláda měla do svého slovníku zahrnout pokoru, vděčnost či pochopení pro veřejnost“.

Vrátily se mi vzpomínky na mámu. William mluvil s fanoušky o pohřbu, málem ho rozplakali

16. září 2022 15:11

Ve čtvrtek se princ z Walesu s manželkou vydal do Sandringhamu, kde pár hovořil s přítomnými fanoušky. William a Cathrine si společně mimo jiné četli zanechané vzkazy a prohlédli si tisíce květin a darů, které k norwichské bráně veřejnost při vzpomínce na královnu Alžbětu II. položila. Pár se přítomným svěřil se svými pocity a myšlenkami, které je v době loučení s nejdéle vládnoucí panovnicí přepadají.

Je mužem z lidu. Fanoušek pozval krále Karla III. na pivo, ten ho odpovědí zaskočil

14. září 2022 15:37

Na tento moment 36letý Daniel Walker nezapomene. V červenci vyrazil za přáteli na skleničku, když zahlédl v té době ještě prince Charlese, který se účastnil zahajovacího ceremoniálu Her Commonwealthu. Muž nezaváhal a na budoucího panovníka zavolal – nabídl mu, zda by nezašel na pivo. Princova odpověď přihlížející pobavila a na internetu se začala virálně šířit.

Duha nad Buckinghamem i poslední sbohem královně. Před palácem propukají davy lidí v pláč

8. září 2022 22:44

Po zveřejnění informace o smrti britské královny Alžběty II., která ve čtvrtek zemřela na zámku Balmoral ve Skotsku, začali lidé shromáždění před Buckinghamským palácem v Londýně zpívat národní hymnu. Zatímco byla vlajka spouštěna na půl žerdi, mnozí propukli v pláč, uvedla televize Sky News. Symbolicky se naproti budově poté, co královna zemřela, objevila dvojitá duha. Mnozí věří, že na počest ženy, která vedla Británii déle než 70 let.

Z nepopulárního k uznávanému: Británie má nového krále. Jaké přijme Charles jméno?

8. září 2022 21:35

Ve věku 96 let ve čtvrtek zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal její nejstarší syn, princ Charles. Do povědomí veřejnosti se zapsal také jako manžel princezny Diany. V období jejich rozchodu se Charlesova popularita rapidně propadla. Uznání si však znovu získal.

Další detaily rozloučení se Zagorovou odtajněny: Žádné dary, nové pietní místo i vzkazy do nebe

30. srpna 2022 11:37

Už ve středu proběhne v Divadle Kalich poslední rozloučení se zesnulou Hanou Zagorovou. Veřejnost bude moci dát zpěvačce poslední sbohem mezi 11. a 17. hodinou. Oznámili to zástupci rodiny a Divadlo Kalich. Rozloučení se v prostorách pražského divadla uskuteční na přání zpěvaččina manžela Štefana Margity. Údajně se tak rozhodl na přání Zagorové. Divadlo Kalich v tiskové zprávě informovalo, jak bude vše probíhat.

Detaily posledního rozloučení se Zagorovou odtajněny. Bude i pro veřejnost

27. srpna 2022 15:18

Veřejné rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou připravuje na středu 31. srpna Divadlo Kalich. Informaci potvrdil mluvčí divadla Jaroslav Panenka. Zpěvaččin manžel, operní pěvec Štefan Margita, prostřednictvím producenta Luboše Kříže sdělil, že rozloučení se bude konat od 11:00 do 17:00. Devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík zemřela v pátek ve věku 75 let. V Divadle Kalich bude mít v polovině září premiéru muzikál Biograf láska, v němž zazní 24 písní Zagorové.

Praha brojí proti popíjení na veřejnosti. Kde všude hrozí od července pokuta za alkohol?

27. května 2022 10:37

Praha rozšíří počet veřejných míst, kde je zakázáno pití alkoholu, z 837 na 1036. Novou vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé s platností od července. Zákaz se nově bude týkat také náplavek, kde bude zákaz pití platit od půlnoci do 09:00. Nově rovněž bude pro postih stačit mít otevřenou lahev alkoholu, zatímco dosud museli strážníci přistihnout konzumenta přímo při pití.