Fanoušci Maxim Turbulenc v slzách. Nečekaně zemřel zpěvák Daniel Vali, bylo mu 53 let

Zakladatel skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali zemřel ve věku 53 let.

Česká hudební scéna truchlí. Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně. Zemřel náhle. Příčinou byl zřejmě infarkt.

Smrt Daniela Valiho jeho kolegy šokovala. „Ještě včera jsme spolu mluvili, byl v naprosté pohodě, plný elánu. Je to strašné. Vůbec nemůžu věřit tomu, co se stalo,“ řekl redakci CNN Prima NEWS jeho kolega z kapely Tomáš Báča alias Timi. Daniel zemřel náhle a nečekaně. Byl na večeři s přáteli, mezi nimiž byl i bubeník skupiny Divokej Bill.

Všichni se dobře bavili, Daniel vyprávěl vtipy, kterými byl pověstný, najednou ve tváři změnil barvu a sesunul se bez známek života k zemi. Na místo okamžitě dorazila lékařská záchranná služba, která se ho pokoušela téměř hodinu oživovat. Bohužel, všechny pokusy byly marné. Příčinou smrti byl zřejmě infarkt. „Dan bude strašně moc chybět. Byl to úžasný kluk, super člověk. Rád rozdával radost, uměl skvěle bavit ostatní,“ dodal Tomáš Báča.

Daniel Vali byl rozvedený, s manželkou Ivetou měl dvě děti, syna Daniela a dceru Patricii.

Maxim Turbulenc je česká popová hudební skupina z Klánovic, kterou v polovině devadesátých let založili Pavel Vohnout, Daniel Vali a Petr Panocha. Charakteristický znak skupiny je použití lidových, folkových či jinak známých písní v nových, zpravidla diskotékových aranžích. Za svou existenci získala 18 platinových desek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Herec Jiří Krampol míří do pečovatelského domu, trápí ho slabé zdraví. Fanoušky nalákal na novou tvorbu

Tagy: