Od smrti Gotta uplynuly čtyři roky. Co dnes dělají jeho dcery a která se mu nejvíce podobá?

Od smrti nezapomenutelného českého zpěváka Karla Gotta uplynuly 1. října čtyři roky. Zemřel necelé tři měsíce po svých osmdesátých narozeninách. Během života se mu narodily čtyři dcery. Jak dnes vypadají a co dělají?

Prvorozenou dceru Dominiku zplodil Karel Gott s tanečnicí karlínského divadla Antonií Zacpalovou, s níž se seznámil během natáčení klipu k písní Lady Carneval, kde Antonie dělala takzvané křoví. Jejich vztah trval necelý rok, během něhož se jim narodila dcera Dominika.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Krutý osud zpěváka Arnošta Pátka, hvězdy 80. let. Nádor mu znetvořil obličej, umíral v naprosté chudobě

Zpěvák se o ní ale dozvěděl až devět měsíců poté, co se narodila. Před veřejností, a dokonce i svými rodiči, ji tajil. Poprvé ji navštívil, až když jí byl rok. „Nic jsem netušil, Tonka mi ani neřekla, že je těhotná. Dominika se narodila v době, kdy se nehodilo mít dítě a nežít s jeho matkou. Proto jsem to jistou dobu tajil,“ vysvětloval Gott ve své knize Má cesta za štěstím.

Dominika má novou práci

Do konce života si to však vyčítal. Nejvíce to, že to neřekl ani své matce, která po vnoučatech toužila. „To je mi hodně líto. Velmi si přála, abych se usadil, oženil a měl rodinu. Vnoučete se chtěla dožít. Bohužel nestihl jsem jí to říct,“ litoval zpěvák. To, že se stal otcem, veřejně oznámil, až když bylo Dominice devět let.

Prvorozená dcera vystudovala hotelovou školu a poté pracovala jako servírka, barmanka a provozní. Když jí bylo osmadvacet let, zamilovala se do finského hudebníka Tima Tolkkiho a odstěhovala se za ním. Ve Finsku si udělala kurz kosmetičky. V žádné práci ale nikdy dlouho nevydržela. Letos v červnu oslavila 50. narozeniny. Tvrdí, že je momentálně spokojená. Se svým mužem prý založila firmu, která jej umělecky zastupuje, a ona je takzvanou vedoucí celého podniku.

Gott uměl jenom holčičky, dcera Lucie zase kluky

Druhou dceru, Lucii, měl mnohonásobný slavík se svou velkou fanynkou a vyučenou prodavačkou Ivetou Kolářovou. Milostný poměr spolu udržovali více než rok. Těsně předtím, než se rozešli, Iveta zjistila, že spolu čekají miminko. Oznámila mu to až dva měsíce před porodem. Když v roce 1987 Lucie přišla na svět, Gott už měl jinou partnerku.

Díky Lucii se dočkal i vytoužených vnuků. V prvním manželství se jí narodili synové Vojtěch a Jan, z nichž měl Karel obrovskou radost a snažil se jim být tím nejlepším dědečkem. Po jeho smrti se Lucie rozvedla a ve druhém manželství se jí letos na jaře narodil třetí syn. Lucie je nyní na mateřské a užívá si rodinného štěstí.

Charlotte jde ve stopách otce

Se svou jedinou manželkou, Ivanou, měl Gott dvě dcery. Dne 30. dubna roku 2006 se jim narodila Charlotte Ella. Zatím se zdá, že právě Charlotte, která letos oslavila 17. narozeniny, po něm podědila nejvíce talentu. Na veřejnosti odmalička vystupuje velmi přirozeně a s lehkostí.

Díky hudebníkovi Richardu Krajčovi má Charlotte Gottová na světě už i svůj první velký hit, a to dojemný duet Srdce nehasnou, který nazpívala ještě se svým otcem Karlem Gottem. „V té době byla ještě maličká holčička, bylo ji asi 12 let. Byla to pro ni s tatínkem silná chvíle. Všichni vidí, že Charlotte určitě charisma i talent má. Teď bude jenom na ní, jestli se bude chtít touto cestou vydat. Pak už záleží na spoustě dalších okolností, které ji na té cestě mohou potkat,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Krajčo.

Gott z ní chtěl mít primářku

Sám Karel Gott nebyl příliš nakloněn k tomu, aby se Charlotte na uměleckou dráhu vydala. V jedné z vystřižených scén televizního dokumentu Karel na toto téma dokonce společně pohovořili. „Musíš přemýšlet, čím se budeš živit,“ otočil se Mistr na svou dceru. „Zpěvačkou a herečkou,“ měla jasnou odpověď Charlotte. „Já bych byl radši, kdybys byla primářkou. Zpěvačka, to už není povolání budoucnosti, Charlottko. Všechno už bylo odzpívané. Lidé se dorozumívají přes internet a všechno si stáhnou,“ varoval ji Gott.

Ve své autobiografické knize Má cesta za štěstím, kterou sepsal těsně před smrtí, se o své talentované holčičce Charlottě rozepsal více. „Hraje na klavír a zpívá. Charlotte je povahou asi trochu víc po mně. A podobou snad ještě víc po mojí mamince Marii. Také je velmi senzitivní a empatická vůči svému okolí. Sedí mi na klíně a probíráme spolu nejen muziku a její oblíbené interprety, ale občas vedeme i hlubší filosofické debaty, mnohdy o věcech mezi nebem a zemí,“ popsal zpěvák.

Nelly tancuje a hraje ve filmech

Nejmladší dcera Nelly Sofie letos v květnu oslavila 15. narozeniny. Také ona v sobě umělecké vlohy nezapře. Ráda tancuje a tíhne k herectví. Zatím si zahrála ve dvou pohádkách: Anděl Páně 2 a Když draka bolí hlava. Po boku sestry Charlotty se objevila i v muzikálu Antoinetta. Na obě své nejmladší dcery by tak byl zpěvák určitě umělecky pyšný. Poté, co se dozvěděl, že mu zbývá jen pár měsíců života, nejvíce mu ležel na srdci právě osud milovaných holčiček. „Jsou to zdravé, pěkné, veselé holky. I kdyby to měly být poslední dny, vím, že na mě budou mít hezké vzpomínky. Tolik jsme spolu zažili, vždyť se mnou procestovaly kus světa,“ sděloval v knize Gott.

„Přemýšlím o jejich budoucnosti. Chtěl jsem jim být jako otec co nejdéle platný. Tak rád bych se dozvěděl, jakým směrem se budou v životě ubírat. To už bohužel nestihnu,“ povzdechl si zpěvák. Zároveň vyslovil přání, aby jeho dcery jednou měly stejné štěstí na lidi, jako měl během života on. „Věřím, že budou mít štěstí také na ty správné chvíle, budou je umět poznat a využít. Na základě svých zkušeností totiž věřím, že všechno v lidském životě je už dopředu dané. Alespoň u mě to tak bylo. Ale ta pravá chvíle může přijít v jeden jediný den, proto je potřeba to štěstí chytit a nepustit, protože už by se ten okamžik nemusel nikdy opakovat,“ líčil zpěvák.

Karel Gott by letos oslavil 84. narozeniny. Podívejte se na reportáž:

Tagy: