Dvojnásobný dědeček Pavol Habera oslavil šedesátku. Čím ho inspirovala Iveta Bartošová?

Fanynky po něm šílely, mohl mít každou, na kterou si ukázal, přesto v jeho životě hrály zásadní roli pouze dvě ženy. Pojďme si připomenout největší zajímavosti ze života hudebníka Pavola Habery, který oslavil významné životní jubileum.

První manželství s jistou Naďou, se kterou měl dceru Zuzanu, skončilo rozvodem. Osudovou ženou v jeho životě se stala o osm let mladší topmodelka Daniela Peštová, s níž se seznámil v roce 2000. Jejich první rande se uskutečnilo na filmovém festivalu v Karlových Varech. Brzy zjistili, že spolu mají hodně společného a chtějí spolu žít. Také Daniela už za sebou měla nevydařené manželství (s italským podnikatelem Tommasem Butim, pozn. red.) a ze vztahu jedno dítě, syna Yannicka.

„Pavol mě zaujal mě svým vtipem a normálností,“ prozradila Peštová pro časopis Vlasta. Rodinu založili v roce 2002, kdy se jim narodila dcera Ella Joy Anna, o sedm let později pak syn Paul Henry. I po více než dvaceti letech jsou stále zamilovaní a patří mezi nejkrásnější a nejstabilnější pár v tuzemském šoubyznysu.

Nedávno se objevily informace o tom, že svůj vztah již tajně zpečetili svatbou, ale ani jeden z nich se k tomu nevyjádřil. Své soukromí si pečlivě střeží. Co se jim ale ututlat nepodařilo, je fakt, že Pavol je díky své nejstarší dceři Zuzaně už dvojnásobným dědečkem.

Zkoušel prorazit podobně jako Iveta Bartošová

Hudební kariéra Habery byla tak trochu jako na houpačce. Nejdříve se přes pěvecké soutěže snažil prosadit jako sólový zpěvák, což se mu příliš nedařilo. Přihlásil se například do Mladé písně Jihlava, která tehdy byla odrazovým můstkem na výsluní. Tam se v roce 1983 dostal až do finále, a přestože byl považován za favorita, na takzvanou bednu vítězů nevystoupal.

Vavříny v tomto ročníku místo něj sklidili Iveta Bartošová, Peter Sépeši a Petra Zámečníková. Zatímco jim se díky soutěži otevřely zcela nové možnosti, on se do rodného Brezna na Slovensku vrátil jako spráskaný pes. Těžce to nesl a chvíli přemýšlel, že s hudbou skončí a bude se věnovat něčemu jinému. Postupem času ho však první neúspěch přebolel a vymyslel nový hudební projekt.

Inspiroval se pěveckým duem Bartošová-Sépeši, které tehdy vyhrávalo všechny hudební hitparády v Československu. Se začínající zpěvačkou Evou Wolframovou nazpíval píseň Máš ma. Tento song dostal dokonce televizní podobu a Habera se v něm objevil s mužným knírem a napomádovanými vlasy. Toto spojení zpočátku vypadalo slibně, ale nakonec se ukázalo, že poptávka nebude taková, jakou si Habera představoval.

Sláva mu zamotala hlavu

Nezbývalo mu tak nic jiného, než se sólové kariéry vzdát a začlenit se do kapely. Vystřídal jich několik, než se potkal se skupinou Team, která už několik let vystupovala. A bylo to šťastné spojení. Po krátkém čase si ve skupině získal respekt, neboť písničky, které skládal, se stávaly velkými hity. Výsledkem byl Zlatý slavík a tisíce šílejících fanynek.

Habera radikálně změnil svou image. Oholil knír a s dlouhými kudrnatými rozcuchanými vlasy se stal idolem dívčích srdcí. A rád šokoval. Nosil krátké vypasované džínové kraťasy a na obdiv vystavoval svou chlupatou hruď. S odstupem let se tomu můžeme smát, ale v té době byl prostě pro mnohé frajer a snad každá dívka z něj byla paf. Jak s odstupem let zavzpomínal, sláva mu tehdy stoupla do hlavy, ale brzy se vrátil zpátky na zem.

Tagy: