Gene Hackman se po dlouhé době objevil na veřejnosti. Oscarový herec se proměnil k nepoznání

Americký herec Gene Hackman se i ve svých třiadevadesáti letech stále drží ve skvělé kondici. Na veřejnosti se moc nevyskytuje. Nyní ho ale fotografové zachytili na benzinové stanici, kam přijel natankovat a koupit si občerstvení.

Hackman oslavil na konci ledna své třiadevadesáté narozeniny. Mimo filmový svět se ale pohybuje už dvacet let. Diváci ho naposledy mohli spatřit ve snímku Final Cut – dámy a pánové. Od té doby je v důchodu a na veřejnosti se objevuje jen zřídkakdy.

Nyní ho ale fotografové zachytili v Santa Fe v americkém státě Nové Mexiko, když si velkým terénním autem dojel na benzinovou stanici pro kafe a hamburger. Ten v autě také hned snědl, následně natankoval a odjel pracovat na svůj ranč. Informoval o tom slovenský web Nový čas. Zdá se tak, že i přes vysoký věk je herec stále ve skvělé kondici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zemřel americký herec Tom Sizemore. Proslavila ho role ve filmu Zachraňte vojína Ryana

Zářil ve snímku Bonnie a Clyde

Jako herec se živil od roku 1958. Filmový debut si odbyl ve snímku Šílený pes Coll (1961), výrazně na sebe ale upozornil teprve jako bývalý vězeň a fotograf Buck Barrow, bratr gangstera Clydea Barrowa, v legendárním filmu Bonnie a Clyde (1967). Za tuto roli byl nominován na Oscara, sošku však nedostal. Podobná situace se opakovala i v případě snímku Nikdy jsem nezpíval svému otci (1970). V témže roce Hackman také založil produkční společnost Chelly Ltd.

Oscara získal až za roli policisty Jimmyho „Pepka“ Doyla v legendárním krimifilmu Williama Friedkina Francouzská spojka: Štvanice (1971). V dalších letech si Hackman vysoko položenou laťku udržel ve snímcích Strašák (1973) nebo v pokračování Francouzské spojky (1975). Jeden ze svých nejlepších výkonů pak podal v roli samotářského odborníka na odposlouchávání Harryho Caula v psychologickém dramatu Francise Forda Coppoly Rozhovor (1974).

Eugene Allen Hackman, jenž napsal také několik knih, patří k hercům, kteří si své soukromí střeží. Jeho první žena Faye Malteseová byla Italka a pracovala v bance. Měli spolu tři děti – Christophera, Elizabeth a Leslie. Rozvedli se v roce 1986, což Hackman těžce nesl. V 61 letech ale poznal havajskou klavíristku Betsy Arakawaovou, s níž se oženil v roce 1991. Žijí spolu v Santa Fé v Novém Mexiku.

Tagy:
káva Mexiko film Santa Fe herec Ceny Oscar Francis Ford Coppola William Friedkin Bonnie a Clyde Tom Sizemore Gene Hackman Buck Barrow