Chudák holka. Žák popsal poslední chvíle exmanželky Kotrbové, zmínil i příčinu smrti
Herec Zdeněk Žák promluvil o posledních dnech své exmanželky Jorgy Kotrbové. Představitelka Zlatovlásky podle jeho slov před měsícem prodělala mrtvici, její stav se ale zlepšoval. Zpráva o jejím odchodu tak všechny zaskočila.
Herečce se na podzim udělalo špatně na farmě v Ludvíkově pod Smrkem, kde žila ve společnosti své dcery Julie, které celý ranč kdysi darovala. „Je to tak měsíc, co měla Jorga mozkovou příhodu. Nebyla nijak silná, ale musela být v péči lékařů,“ prozradil Žák webu Blesk. Jeho exmanželka tak poslední dny trávila v nemocnicích v Liberci a ve Frýdlantu. „Jezdili jsme tam za ní – já a naše děti Vašek, Julinka i Tamarka, kterou jsem vyženil,“ poznamenal dále oblíbený herec.
ČTĚTE TAKÉ: První slova a snímky režiséra Jiřího Adamce ze sanatoria, kde se léčí s vážnou nemocí
Podle jeho slov se zdravotní stav Kotrbové ale zlepšoval a nikdo se nezamýšlel nad nejhorším. „Bylo jí lépe, měla i lepší náladu. Ještě jsem tam za ní byl a na druhý den volal dceři pan doktor, že usnula a už se neprobudila. Chudák holka,“ konstatoval Žák.
I přesto, že manželství slavných herců nevydrželo, měli hezký vztah. „Měl jsem ji moc rád. Byla to skvělá herečka a hlavně máma,“ zdůraznil herec.
Kotrbová zemřela v pondělí ve věku 78 let. I přesto, že se od revoluce herectví příliš nevěnovala, v české kinematografii zanechala nesmazatelnou stopu. Do srdcí diváků se zapsala svými rolemi v pohádkách jako Zlatovláska či Honza málem králem. Objevila se i ve filmu Utrpení mladého Boháčka či snímku Trápení. Nezapomenutelný je i její hlas, který propůjčila například majorce Margaret „Šťabajzně“ Houlihanové v seriálu M.A.S.H.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Nezapomeňte na duši. Nemocný Honza Nedvěd poslal dojemný vzkaz, došlo i na velké překvapení