Pikantní tajemství Machálkové. Prozradila detaily soukromí s Karlem Svobodou i jeho Vendulou

Zpěvačka Leona Machálková, která oslavila 55. narozeniny, se skandálům celý život vyhýbá. Jen jednou na ni prasklo pikantní tajemství. Byla milenkou slavného hudebního skladatele Karla Svobody a sexuálních radovánek si užívala s ním i jeho tehdejší manželkou Vendulou.

Karel Svoboda se nikdy netajil tím, že u žen hledá inspiraci ke své tvorbě a jsou pro něj hnacím motorem. Některé zpěvačky, pro které psal písně, se stávaly i jeho milenkami. Patřila mezi ně i Leona Machálková. Svobodova tehdejší manželka Vendula o všem věděla a jejich milostných hrátek se sama účastnila.

„Já jsem prostě plnila přání svého muže. Teď už vím, že jsem byla naivní, dělala jsem ale všechno pro to, aby byl manžel šťastný. Ano, s Leonou a mým mužem jsme si užívali ve třech,“ přiznala v knize Téma na román aneb Causa Karel a Vendula.

Milostné hrátky prý organizovala Vendula

Románek Karla Svobody s Leonou Machálkovou začal v roce 1997. O rok později odcestovali všichni tři na dovolenou na jachtu. Když se na pultech objevila zmiňovaná kniha, která odhalila jejich tajemství, zpěvačka se rozzlobila. Následně do médií vydala prohlášení, v němž naznačila, že to byla právě Vendula, kdo společné výlety a hrátky ve třech organizoval.

„Všichni, kdo ji i Karla Svobodu znali, dobře vědí, že Vendula nebyla žádná submisivní a ponižovaná chudinka, která si nechala všechno líbit. Exkluzivní cesty a požitky byly její vášeň, vybírala destinace i společnost. Důrazně odmítám obraz, který Vendula účelově a opakovaně předkládá –⁠ mučená trpící matka světice v soužití s chlípným maniodepresivním tyranem,“ ohradila se tehdy Machálková.

Všechno zlé zapomenuto

Čas nakonec všechny rány zahojil a obě ženy k sobě znovu našly cestu. Zpěvačka na hudebního skladatele, který se před patnácti lety zastřelil na zahradě své vily v Jevanech, vzpomíná s hlubokou úctou. Byl pro ni inspirací.

„Každý z nás není nahraditelný a v jeho případě to platí stonásob. Dost často od lidí slýchám, jak nenahraditelný byl jeho kreativní vklad, jak psal věci, které nejen utkví v paměti, ale citově osloví. Karel Svoboda byl člověk, který hudbu miloval, žil pro ni a dělal ji s neuvěřitelnou důsledností. A tím svým nadšením dokázal strhnout i ostatní. A vůbec miloval umění, dokonce sbíral i výtvarné umění a věděl, kde se inspirovat. Mnohým z nás dokázal rozšířit obzory,“ zavzpomínala Machálková na Svobodu pro deník Blesk.

Tagy: