Žilková tvrdí, že ji chtěl Brodský dostat do postele. Hercova dcera Tereza zareagovala

Herečka Veronika Žilková ve své autobiografické knize Dělte dvěma pikantnostmi nešetřila. Nejenže odhalila seznam svých milenců, ale také zmínila, které hvězdy z branže s ní chtěly prožít románek. Jedním z nich měl být i o čtyřicet let starší kolega Vlastimil Brodský. Vzhledem k tomu, že už je herec dvacet let po smrti a nemůže se k tomu vyjádřit, CNN Prima NEWS oslovila jeho dceru, herečku Terezu Brodskou. Jak na tvrzení Žilkové reagovala?

Herečka Veronika Žilková v knize uvádí, že se s Vlastimilem Brodským poznali během natáčení filmu Naděje má hluboké dno v roce 1988. Tehdy jí bylo sedmadvacet, Bróďovi osmašedesát.

„Jeho balení holek obecně bylo známé –⁠ balil je na soucit. I mně říkal: ‚Holčičko, teď ještě dýchám, ale zavolej mi večer po představení, jestli jsem ještě živý.‘ A já jsem jako idiot běhala k telefonní budce a čtrnáct dnů ho třikrát denně kontrolovala, jestli je naživu. Po čtrnácti dnech mi řekl, že nemá co jíst a jestli umím bramboráky, ať mu je přivezu domů. Přijela jsem k němu, otevřel dveře, měl na sobě župánek a zvláštní výraz v očích. Strčila jsem mu bramboráky a utekla jsem. A tím moje pečovatelské telefonáty skončily,“ napsala v knize Veronika Žilková.

V té době měla za sebou rozvod s Jiřím Hanychem, s nímž měla dceru Agátu a krátce před svatbou s druhým manželem Markem Navrátilem.

Nepochopila Žilková Brodského humor a nadsázku?

Herečka Tereza Brodská, dcera Vlastimila Brodského a Jany Brejchové, se nad tvrzením Žilkové jen pousmála. „Nebyla jsem u toho, takže to nemohu posoudit. Nicméně můj tatínek sňatky nebo neslušné návrhy nabízel během dne různě. Trafikantce, pošťačce, prostě kde komu. Byl tím známý a dělal to s humorem sobě vlastním. Bohužel, některé ty ženy si myslely, že to myslí vážně. Nemyslel,“ prohlásila pro CNN Prima NEWS.

Že měl rád bramboráky a balil něžné pohlaví na soucit, je podle ní ale pravda. „Táta si tím získával pozornost žen, ale jak říkám, on byl hrozně vtipnej, miloval černý humor, který často používal. Kdo ho neznal blíže, nemusel to pochopit,“ dodala Tereza Brodská.

To, že kolegyně Žilková příhodu s jejím otcem zveřejnila až po dlouhých letech, kdy už nežije, jí nevadí. „Já tu knížku nečetla, vím to jenom od vás. Proti tatínkovi to není nic hanlivého, takže to beru s humorem,“ uzavřela Brodská.

Tagy: