
Exministryni Valachové hrozí až tři roky vězení. Soudkyně dala podnět k jejímu stíhání
Na filmovém festivalu v Karlových Varech měl premiéru film Banger režiséra Adama Sedláka. Hlavní roli v něm ztvárnil zpěvák a herec Adam Mišík. Ten přiznal, že ho měsíc před natáčením trápily vážné problémy. Ve Varech se představil i se svou novou přítelkyní Natálií, dcerou modelky Ivy Kubelkové.
Inspiraci pro roli Alexe prý Mišík čerpal z příběhů kolem sebe. „Měl jsem kamarády, kteří skončili, dejme tomu, šli za hranu zákona a udělali rozhodnutí, která jim navždycky změnila život. To byla určitě věc, ze které jsem čerpal,“ popsal Mišík.
Dvojici to moc sluší. Zdroj: Herminapress
Mišík hraje ve filmu distributora kokainu. Zdroj: Herminapress
Natálka byla Adamovi velkou oporou. Zdroj: Herminapress
Adam Mišík si premiéru filmu užíval. Zdroj: Herminapress
Iva v rozhovoru s Adamem Mišíkem. Zdroj: Profimedia.cz
Iva a Adam Mišík si měli co říct. Zdroj: Profimedia.cz
Na festival do Karlových Varů v úterý přijel australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush Zdroj: Herminapress
Karlos Vémola a jeho partnerka Lela. Zdroj: Herminapress
Jiří Bartoška dohlížel na Libora Boučka. Zdroj: Herminapress
Měsíc před začátkem natáčení si ale prošel těžkým obdobím. „Měl jsem úplně ochrnutý obličej a byl jsem měsíc v nemocnici. Jen jsem ležel a koukal do stropu. Do toho byl covid a vůbec jsem nevěděl jestli ještě někdy budu moct hrát,“ líčil zpěvák.
Dodnes prý neví, co mu zdravotní komplikace způsobilo. „To se někdy stane, vlastně Justin Bieber měl teď to stejné. Jeden z 300 tisíc lidí má tuto diagnózu,“ vysvětli Mišík. Dodal, že mu to ale pomohlo dosáhnout energie, kterou chtěl vložit do role.
Nyní už se podle svých slov cítí dobře. „Snažím se o sebe starat. Nejen o fyzickou stránku, ale i o tu psychickou,“ řekl Mišík. K dobré náladě přispívá možná i jeho nová přítelkyně Natálie Jirásková, dcera moderátorky Ivy Kubelkové. „My jsme se potkali v mým dobrým období, takže ona mě ani jinak nezná, musím se snažit,“ popsal.
Natálie si ho prý získala svou vyspělostí. „Ona má v sobě takový klid a na to, jak je mladá, tak je hodně daleko. Přemýšlí nad věcmi úplně jinak, než na to, kolik jí je let,“ vysvětlil Mišík a přiznal, že je zamilovaný.
Karlovarský festival si užívá, dokonce se objevily fotky, na kterých skáče svému kamarádovi na záda. „Já se tím bavím, je to potřeba odlehčit, všichni jsou hrozně vážní. Mně to přijde jako taková hra, že se tady hraje na Ameriku,“ poznamenal Mišík.
Soudkyně Pavla Hájková z Obvodního soudu pro Prahu 1, která posuzovala část dotační kauzy kolem bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty, dala státnímu zástupci podnět k zahájení stíhání exministryně školství Kateřiny Valachové (dříve ČSSD), a to kvůli křivé svědecké výpovědi.
Ukrajina se během bojů s ruským agresorem výrazně spoléhá na dvě samostatné brigády – 1. tankovou či 93. mechanizovanou. Vojenský analytik Lukáš Visingr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mimo jiné uvedl, že jde o dvě nejlepší tankové jednotky, které ukrajinská armáda má. Podle Visingra by se jednou o jejich vítězných bitvách mohly točit velkofilmy. V čem jejich síla spočívá?
Počasí v České republice ovlivní tlakové výše a na východě území i tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Nejvyšší teploty se budou pohybovat okolo 29 stupňů Celsia, vyskytnou se ojedinělé přeháňky či bouřky. V platnosti je výstraha před nebezpečím požárů.
Sledujeme on-line
Petr Mlejnek nemá na postu ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) co dělat. I přes bezpečnostní prověrku může představovat bezpečnostní riziko. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekli exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Kritický byl také investigativní novinář Janek Kroupa.
Policie od čtvrtečního rána zasahuje na ministerstvu zdravotnictví. Důvodem je anonymní zpráva doručená poštou, že se v areálu úřadu nachází bomba. Evakuováno bylo přes sto osob.
Nový prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik má doma ve slezských Kravařích pověst bosse. „V Příbrami měli Jaroslava Starku, v Kravařích zase máme Aloise Hadamczika,“ s nadsázkou porovnává kravařský zastupitel Herbert Kahler. Podle svých slov vstoupil do komunální politiky také proto, aby přibrzdil penězovod tekoucí z radnice k rodinnému byznysu Hadamcziků. „Z pana Kahlera mluví jen závist, na rozdíl ode mě pro Kravaře nikdy nic neudělal,“ kontruje Hadamczik.
Ukrajinci podle všeho zničili na ruském vojenském letišti Novofedorivka víc než devět letounů, o kterých původně hovořili. Ozbrojené síly Ukrajiny to dokládají na satelitních snímcích z oblasti. Podle nich je na letišti ještě více zničených letadel. Rusové naopak tvrdí, že o žádné letouny nepřišli. Ruští občané mezitím houfně prchají z poloostrova Krym, tvoří se dlouhé kolony aut. Ukrajinský prezident slibuje Rusům odplatu za ostřelování obce Marhaněc, při kterém zahynulo 13 lidí. Dánové přislíbili Ukrajincům pomoc svých vojenských instruktorů.
Už dvanáct měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 procent nízkopříjmových Čechů zažívá zhoršení své finanční situace. Pouze 16 procent lidí s nízkým příjmem má takové výdělky, že bez problémů zaplatí své základní životní potřeby. Přes milion Čechů je podle analýzy projektu Neviditelní součástí nízkopříjmových domácností.
I když ho v počtu grandslamových titulů trumfli Novak Djokovič i Rafael Nadal, pro mnohé fanoušky stále bude Roger Federer tenista označovaný jako G.O.A.T. Ne koza, jak si lze čtyři písmena z angličtiny přeložit, nýbrž „greatest of all time“ – nejlepší všech dob. Díky nenapodobitelné eleganci na kurtu nebo pořádné porci gentlemanství. O druhé vlastnosti může vyprávět mladík Izyan Ahmad, který si říká Zizou.
Ukrajinci v posledních týdnech prohlašují, že chtějí Rusy vyhnat nejen z území před únorovou invazí, ale i z poloostrova Krym. Ten Rusko okupuje už od roku 2014. Obnovit kontrolu nad touto oblastí je však nereálné. Shodují se na tom exministr zahraničí Cyril Svoboda a bývalý náčelník Generálního štábu Jiří Šedivý. Ti v pořadu 360° zároveň vysvětlili, proč.
Úžasný zážitek má za sebou kajakář Rupert Kirkwood. Během projížďky u pobřeží britského Cornwallu narazil na velrybu. Přibližně 10metrový živočich se vynořil přímo před mužem. Kirkwoodovi se navíc podařilo blízké setkání s majestátním savcem zachytit na video.
Andrej Babiš míří do Ústeckého a Karlovarského kraje. Aby policisté i pořadatelé předešli konfliktům mezi jeho příznivci a odpůrci budou postupovat jinak. Muži zákona budou v reakci na incidenty policistů v civilu jasně označeni a bude jich na místě více, včetně antikonfliktních týmů. Pořadatelé zase odpůrcům vyhradí část prostoru a jasně se od davu odliší jednotnými tričky.
Dalšími útoky na ruskou těžkou techniku se pochlubila 93. mechanizovaná brigáda ukrajinské armády. Tentokrát si na východě země počíhala na dva obrněné vozy, jejichž posádky projížděly neobydlenou oblastí. V době, kdy dělostřelecká munice zasáhla jednoho z obrněnců, na něm zvenku seděla skupinka okupantů. Úder měl katastrofické následky pro několik ruských vojáků i samotné vozidlo.
Patnáctiletý autistický chlapec, který se na mítinku expremiéra Andreje Babiše (ANO) v jihočeských Borovanech pokusil ukrást reproduktor a byl nevybíravě zadržen neoznačenými policisty, se omluvil. Mladík byl na akci s matkou, která redakci CNN Prima NEWS detailně popsala, co se odehrálo. Chování strážců zákona už prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
Zejména pražská korupční kauza Dozimetr dostávala ministra vnitra a šéfa hnutí STAN Víta Rakušana pod stále větší tlak. Nyní k tomu ale přibylo jmenování šéfa civilní rozvědky. Obě kauzy jsou přitom úzce propojené. Šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek se má totiž dobře znát s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. A tak političtí oponenti opět žádají Rakušanův konec na ministerstvu. Informace o kontaktech Mlejnka s Redlem přinesly Seznam Zprávy.
Na pět let do vězení poslal soud v Brně Luďka T. z Hodonínska. Loni měl osahávat a nutit k sexuálním aktivitám svoji vlastní nezletilou dceru, které bylo v té době teprve 13 let. Vše si měl navíc natáčet a fotit. Zneužitá dívka od té doby údajně trpí psychickými problémy a musí navštěvovat lékaře. Rozsudek zatím není pravomocný.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje, aby se v případě nedostatku paliva v teplárnách budovy vytápěly na nižší teplotu. Cílem je reagovat na případný výpadek dodávek plynu a dosáhnout potřebných úspor. MPO o tom ve středu informovalo v tiskové zprávě. Opatření je součástí unijního cíle snížit spotřebu plynu v členských zemích o 15 procent. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 °C, ve školních učebnách by se topilo jen na 19 °C.
Motorkář, který v úterý v podvečer nepřežil nehodu u Železného Brodu na Jablonecku, patřil několik let do party motocyklistů, kteří místním lidem dělají hlučnými výfuky svých upravených strojů ze života peklo. Zhruba pětikilometrový úsek s mnoha zatáčkami projíždějí sem a tam na plný plyn. Dvaatřicetiletý muž na nepřehlédnutelné zelené motorce sem jezdil velmi často, bydlel jen pár kilometrů odsud.
Ruská společnost Transněfť v úterý obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na Slovensko, do Maďarska a do České republiky. Jenže slovenský přepravce ropy Transpetrol napsal, že do Česka dodávky obnoveny nebudou. Na Slovensko přitom ropa zmíněným ropovodem už znovu proudí. Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) výpadek nijak neomezuje výkon českých rafinerií.