Strach o Krampola. Jde mi o život, nemůžu pořádně chytit dech, říká slavný herec

Herce a dabéra Jiřího Krampola v poslední době trápí velké zdravotní problémy. Stejně jako v roce 2021 musel dokonce strávit určitý čas v nemocnici, hospitalizován byl od Vánoc až do Silvestra. Přestože byl posléze propuštěn do domácího léčení, přiznává, že vyhráno ještě zdaleka nemá.

Herec skončil v nemocnici kvůli nemocným průduškám. „Astma mě trápí celý život. Čím je člověk starší, tím se to zhoršuje. Jsem rád, že už jsem z nemocnice doma, ale musím na sebe dávat pozor. Pořád to ještě není ono. Nemůžu pořádně chytit dech. Udělám pár kroků a nemůžu se nadechnout. Není to dobré. Uvědomuju si, že mi jde o život. Držte mi palce,“ vzkázal Krampol s tím, že momentálně na práci nemá ani pomyšlení.

Nejdůležitější je pro něj nyní léčba. „Zdraví je nejpřednější,“ prohlásil s tím, že v lednu zrušil všechna naplánovaná představení, včetně prezentace svého dokumentu Život je sranda, s nímž jezdil po českých kinech.

„Z toho dokumentu mám velkou radost, myslím, že se opravdu povedl. Ukazuje mě takového, jaký jsem. Všechno teď ale musí počkat,“ řekl. Zároveň přiznává, že bez práce dlouho být nedokáže. „Budu to teď muset vydržet. Práce je pro mě všechno. Rád jsem mezi lidmi. Pokud bych měl být zavřený pořád jenom doma a koukal se do stropu, asi bych se z toho zbláznil,“ uvedl herec, kterému bude v červenci 85 let.

V roce 2021 Krampol také skončil před Vánoci v nemocnici. Byl hospitalizován na JIP se zápalem plic, dýchal jen na dvacet procent, navíc prodělal srdeční kolaps, byl v umělém spánku a vypadalo to, že se domů už nevrátí. „Tenkrát jsem utekl hrobníkovi z lopaty. Bál jsem se, že je se mnou konec. Měl jsem opravdu namále,“ uvedl pro CNN Prima NEWS.

Tagy: