Otec ji znásilnil, manžel o vše připravil. Urbánková, bojující o život, prožila mnoho zlého

Zpěvačka a herečka Naďa Urbánková (83) kvůli těžkému průběhu covidu skončila ve vážném stavu v nemocnici a její dcera Jana se obává nejhoršího. Na sociální síti za maminku prosí o modlitby. Zdravotní problémy Urbánkovou trápí delší dobu. Před čtrnácti lety onemocněla rakovinou, kterou překonala.

Rakovinu prsu Nadě Urbánkové lékaři objevili při běžné kontrole. „Řekla jsem si, že se před sedmdesátkou nechám prohlédnout, přestože jsem se cítila úplně v pořádku,“ svěřila se nedávno v rozhovoru pro časopis Téma. Podstoupila operaci, přišla o obě ňadra a následně docházela na léčbu. „Ozařování bylo náročné. Každý den 20 minut 28 dní po sobě. Modlila jsem se,“ dodala.

Zákeřnou chorobu tehdy dokázala překonat díky kvalitní lékařské péči, svým statečným bojem, a především pozitivní energií. „Věřit, že všechno, co proti té mrše uděláte, bude úspěšné. To je nějaká moje vnitřní síla, kterou jsem – nevím od koho, tak říkám od pána boha – dostala,“ uvedla s tím, že od té doby pravidelně dochází na kontroly.

Otec jí vyhrožoval zabitím

Zpívající herečka život nikdy neměla jednoduchý. Ve své knize nazvané A příště lépe přiznala, že v době, kdy jí bylo devět let, ji znásilnil otec, který byl kvůli těžké nemoci na invalidním vozíku. „Jednou mě vzal nahoru na půdu. Sedl si tam na židli a řekl mi: „Pojď sem a posaď se na mě.“ A prostě mě znásilnil. Vůbec jsem tehdy nevěděla, co se děje. Začala jsem nejdříve plakat a pak strašně moc křičet. On se vyděsil a nechal toho. Řval na mě, jestli to někomu řeknu, tak mě zabije,“ popsala v knize své děsivé vzpomínky.

Josef Abrhám jí zlomil srdce

Ani ve vztazích neměla příliš štěstí. Její velkou láskou byl herec Josef Abrhám, s kterým se seznámila v roce 1968 při natáčení televizní inscenace Bahno. Chtěla si ho vzít za muže, mít s ním děti, ale on ji po osmi letech vyměnil za Libuši Šafránkovou, s níž strávil zbytek svého života. Brala to od něj jako zradu a dlouho mu nemohla odpustit.

Po nevydařeném prvním manželství s hercem Karlem Urbánkem se provdala za překladatele a textaře Jana Nemejovského, s kterým měla své jediné dítě, dceru Janu, která pokračuje v jejích uměleckých šlépějích. Vztah ale dlouho nevydržel a přišel bolestný rozvod.

Z exekucí se zhroutila

Několik let byla sama, až přišel rok 1990, kdy se zamilovala do dětského lékaře Josefa Havlíka, který žil ve Švýcarsku. I s dcerou se za ním odstěhovaly a věřily, že budou konečně šťastné. Místo rodinné idylky nastalo obrovské zklamání. Naďa brzy zjistila, že si ji třetí manžel nevybral z lásky.

Šlo mu například o to, aby na své jméno v tehdejším Československu získávala úvěrové smlouvy, na což nakonec doplatila. Najednou ji začali kontaktovat věřitelé ze Švýcarska i z USA. Byly na ni uvaleny exekuce, přišla o téměř všechen majetek, a zhroutila se. „Proplakala jsem si hektolitry slzí a spolykala tuny hořkosti, měla jsem pocit, že visím na šibenici a jsem hluboko pod vodou, kde nevidím paprsek sluníčka,“ popsala v pořadu 13. komnata. I tehdy nakonec našla sílu s nepřízní osudu bojovat a podařilo se jí dostat ze všech problémů.

Tagy: