Po Horňákovi holky šílely, za ženu si vzal svou největší fanynku. Co dělá bývalá hvězda dnes?

Pavel Horňák se v osmdesátých letech proslavil jako dětský zpěvák ve skupině Kroky Františka Janečka. Hity Tričko, Kotě, Škola v přírodě či To se oslaví ho vynesly na výsluní tehdejší československé pop music. Stal se hvězdou, dívky po něm šílely, prodával statisíce desek, přesto se nakonec vydal úplně jinou cestou. Nutno dodat, že velmi úspěšnou.

Pavel Horňák, který letos oslavil 55. narozeniny, v osmdesátých letech v tuzemské pop music působil jako zjevení. Svým roztomilým kukučem a spontánností se brzy stal idolem dívek. „Pavla Horňáka přivedl Franta do Kroků proto, že mně už v té době bylo pětadvacet a Pavlovi patnáct. Potřebovali jsme klučinu, který by oslovoval děvčata, a to Pavel jednoznačně splňoval. Franta to měl strašně dobře vymyšlené,“ prozradil redakci CNN Prima NEWS Michal David, který v té době v souboru Kroky Františka Janečka rovněž působil.

Na koncerty s ním museli jezdit rodiče

Horňák do slavné skupiny mezi starší kolegy okamžitě zapadl. „V kolektivu byl velmi oblíbený, každý ho měl rád, celá kapela mu fandila. Pavel byl takový slušný, zábavný, bezproblémový klouček, který strašně oživil scénu,“ popsal pro CNN Prima NEWS Zdeněk Barták, někdejší člen Kroků Františka Janečka a hlavní skladatelský tahoun souboru. Na spolupráci s ním má jen samé hezké vzpomínky. „On byl pro ta děvčata takové koťátko. I proto se první píseň, kterou jsme mu napsali, jmenovala Kotě,“ zavzpomínal s úsměvem Zdeněk Barták.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kam se poděla Markéta Muchová, zpěvačka z Kroků Františka Janečka, sexy symbol 80. let?

Vzhledem k tomu, že Horňák tehdy ještě nebyl plnoletý, museli ho všude doprovázet rodiče. „To jediné bylo trochu komplikovanější. Jelikož byl ještě pod zákonem, museli za něj všechno řešit a podepisovat. Na každý koncert ho vozili a pak zase odváželi. Jeho tatínek byl velmi rozumný, s maminkou to bylo malinko horší, přišlo mi, že si myslela, že by mohla zpívat spíše ona,“ přiblížil s úsměvem hudebník.

Ze zpěváka soudcem

Horňákova pěvecká kariéra skončila v roce 1989. „Začal mutovat, změnil se mu hlas. Někomu se to podaří překonat, u něj ten hlas šel o oktávu níž. Natočili jsme s ním ještě jednu desku, ale už to nemělo ten půvab, jaký to mělo na začátku,“ vysvětlil Barták.

Pavel vystudoval právnickou fakultu, stal se soudcem a ve své profesi to dotáhl hodně daleko. V roce 2019 se stal soudcem Nejvyššího soudu ČR a od 1. srpna 2020 je předsedou senátu občanskoprávního a obchodního kolegia Nejvyššího soudu ČR.

Štěstí měl v životě i na lásku. „Za manželku si vzal naši velkou, dlouholetou fanynku a má s ní dvě děti. Myslím, že spolu teď žijí v Brně, kde se stal soudcem Nejvyššího soudu,“ uvedl Barták. S manželkou Renatou, kterou si Horňák bral v roce 1991 žijí ve spokojeném vztahu šťastně dodnes. Rok po svatbě se jim narodila dcera Pavlína, o šest let později syn Jan.

Podívejte se, co o sobě v pořadu 7 pádů Honzy Dědka prozradil zpěvák Michal David.

Tagy: