Vyšehrad bude mít pokračování, potvrdil Štáfek. S Krausem pak hodnotili mafiány na Slovensku

Jakub Štáfek v pořadu Show Jana Krause potvrdil spekulace, že se film Vyšehrad o fotbalistovi Lavim dočká pokračování. „Všichni stárneme, tak ho musíme zachytit v nejlepší formě,“ zdůvodnil. S moderátorem rovněž zabředli do tématu mafiánských praktik v Česku a na Slovensku.

„Pojďte do mě, neprodlužujte to,“ pronesl v úvodu Show Jana Krause herec Jakub Štáfek. Do pořadu přijal pozvání už potřetí. „Asi došli zajímaví lidi,“ řekl se smíchem a pochlubil se, že se mu od poslední návštěvy narodila druhá dcera. „Mám už tříletou a teď i půlroční,“ pravil pyšně a vysvětlil, že po synovi nijak zvlášť netouží. „Já bych ten testosteron nechtěl. Nevěděl bych si s ním rady. Vidím to u kamarádů, kteří mají kluky. Ze začátku ale samozřejmě v rámci ega člověk svého následníka trůnu chce.“

ČTĚTE TAKÉ: Simona Stašová s maminkou Bohdalovou rády navštěvují Španělsko. Herečka řekla, proč je láká

Přiznal, že to s ním v mládí nebylo jednoduché. „Neměl jsem vůbec žádný respekt k autoritám a šel jsem vždycky tak trochu hlavou proti zdi,“ popisoval sám sebe.

„Neučil jsem se sice špatně, ale problém bylo chování. Ne, že bych byl vyloženě grázl nebo že bych někomu ubližoval, někoho šikanoval. Tenkrát se říkalo: ‚To vaše dítě je hyperaktivní, má ADHD, on nevydrží sedět na židli za lavicí, je nepozorný.‘ Chtěl jsem být středem pozornosti a dělal jsem vylomeniny, ale nikdy to nebylo vyloženě záškodnické,“ zavzpomínal.

Vyšehrad se dočká pokračování

Mezi Jakubovy nejvýznamnější filmové role patří postava fotbalisty Laviho ze snímku Vyšehrad Fylm z roku 2022. A tak když na ni přijde řeč, vysvětlí, že mu fotbalové prostředí není cizí. „Znám se z něj s dost lidmi, ať už s hráči nebo s funkcionáři, takže nějaký přehled mám,“ pochlubil se.

V létě by se Štáfek rád pustil do natáčení pokračování. „Je to proto, že musíme Vyšehrad zachytit ještě v té nejlepší formě, protože všichni stárneme,“ upozornil. „A taky nechci být s tím blonďatým raketovým inženýrem spojovaný ještě dalších deset let,“ doplnil.

Štáfek v roli mafiána

Do kin již nyní míří slovensko-český film Válka policajtů, ve kterém můžeme Štáfka vidět v roli mafiána. „Rád se pere, podle mě hrál i v dětství fotbal,“ dodal v narážce na roli Laviho. „Celé se to odehrává na pozadí Košic a Prešova. A je zajímavé, že tam mluvím ‚východniarsky‘,“ popsal.

S moderátorem se pak shodl, že mafiánské praktiky odehrávající se začátkem 90. let jsou úplně jiné, než jaké známe z Česka. „Měli to daleko ostřejší, než jsme to měli my. Řežou se tam hlavy na náměstí a tak.“ Natáčení na Slovensku se mu líbilo. „Člověk má, především na východě, pocit, že je v takové exotické zemi,“ svěřil se s pocity herec.

Co dalšího na sebe Jakub Štáfek prozradí, sledujte už ve středu 21. února v pořadu Show Jana Krause, který začíná ve 21:40 na Primě. Dalšími hosty budou zpěvačka Jana Kirschner a výtvarnice Martina Skala.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Lounová si během rallye v Keni sáhla na dno. Obklopili nás domorodci, musel přiletět vrtulník, řekla zpěvačka

Tagy: