CNN Prima News mládí

mládí

Výpis příspěvků ke štítku „mládí“

Každých 20 minut v Česku zemře člověk na rakovinu. Stále více postihuje mladé, uvádí studie

Počet těch, kteří jsou mladší 50 let a trpí jedním z devětadvaceti různých typů rakoviny, dramaticky roste. Vyplývá to ze studie, kterou vypracoval vědecký tým složený ze skotských a čínských expertů. Znepokojující sdělení vychází z celosvětových dat a odhalilo, že za třicet let se výskyt rakoviny v mladém věku zvýšil o takřka 80 procent. Není to první zneklidňující zjištění. Již v polovině letošního roku lékaři informovali, že podíl onkologických pacientů mezi lidmi ve věku do 50 let roste. Alarmující jsou i zprávy z domova – každých 20 minut v Česku zemře na rakovinu jeden člověk.

Pouze pětina mladých cvičí alespoň hodinu denně. Slováci jsou 2. nejaktivnější, Češi 18. Nejlínější jsou Jihokorejci

Podle uveřejněných dat Světové zdravotnické organizace (WHO) pouze jeden z pěti teenagerů má tolik fyzické aktivity či cvičení, které potřebuje k tomu, aby byl zdravý. Ze 146 sledovaných zemí jsou nejaktivnější náctiletí v Bangladéši, na Slovensku a v Irsku. Čeští teenageři se umístili na osmnáctém místě. Naopak nejhůře jsou na tom v tomto ohledu Jihokorejci, informoval server Daily Mail.

Je to fiasko. O půjčky na bydlení pro mladé letos není zájem, kdeže loňské fronty jsou

O půjčky na bydlení pro mladé není příliš zájem. Je namístě hovořit o fiasku celého programu Státního fondu rozvoje bydlení. Ze sumy čítající takřka miliardu korun, která byla na podporu bydlení mladých do 36 let z veřejných peněz vyčleněna, fond v letošním prvním pololetí zatím vyhověl žádostem ve čtvrtinovém objemu, konkrétně v objemu 241 milionů korun.