Krutý úděl Marie Kyselkové: Haničinec ji měl ponižovat. Se synem do smrti nepromluvila

Život se s herečkou Marií Kyselkovou, kterou nejvíce proslavila role princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou, rozhodně nemazlil. Její první manžel, herec Petr Haničinec, ji měl podle jejích slov ponižovat a trápit nevěrou. Se synem, který se stal závislým na drogách, se rozhádala a až do smrti s ním nepromluvila.

Marie Kyselková vystudovala zdravotní školu v Brně, odkud zamířila do Prahy, kde se stala manekýnkou. Svojí krásou učarovala režisérovi Jiřímu Sequensovi, který ji obsadil do filmu Větrná hora. Herectví se však věnovala spíše okrajově a neměla příliš velké ambice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Přišlo to ze vteřiny na vteřinu. Veronice Žilkové šlo o život, hospitalizaci utajila

Ke své nejslavnější roli princezny Lady v pohádce Princezna se zlatou hvězdou se dostala náhodou. Původní ji měla hrát Miriam Hynková. Jenže ta před natáčením vážně onemocněla a režisér Martin Frič jako náhradu ukázal na ni. Ve svých čtyřiadvaceti letech tak získala životní filmovou roli, která ji proslavila navždy.

Během natáčení čekala syna Ondřeje se svým prvním manželem, hercem Petrem Haničincem, s nímž ji v roce 1955 seznámil Vladimír Menšík. Manželství se však po několika letech rozpadlo a zůstala po něm hořká pachuť. Jejich napjaté vztahy a rozvod se na dospívajícím synovi negativně podepsaly. V pubertě propadl drogám a alkoholu. Z rodičů pak údajně jen tahal peníze.

Vyděděný syn

Když domluvy nezabíraly, rozhodl se slavný herecký pár pro radikální krok. Haničinec ho vydělil, Kyselková ho s těžkým srdcem zavrhla a až do své smrti s ním nepromluvila. „Bolelo to moc. Vždyť já se po narození Ondřeje vzdala kariéry jen proto, abych se o něj a manžela mohla starat. Chtěla jsem, aby žili jako v bavlnce. Od Petra jsem se za to ale dočkala jen samého zahýbání a ponižování. A syn? Ten mě jenom ždímal. Kdybych chcípla, tak je mu to jedno,“ svěřila se Kyselková pár let před smrtí deníku Aha!

Jejím druhým manželem byl o 12 let mladší zubař Vladimír Demek. S tím měla dvě dcery, Alžbětu a Žofii, s nimiž měla naopak velmi dobrý vztah. Poté, co na sklonku života prodělala operaci krčku a potřebovala nepřetržitou péči, nastěhovaly si ji k sobě domů a obětavě se o ni staraly.

Do té doby byla i v penzi velmi aktivní. Dvacet let si přivydělávala jako vrátná na strahovských kolejích v Praze. Zemřela 21. ledna 2019 ve věku 83 let.

Tagy:
drogy rodina syn manželství herečka Princezna se zlatou hvězdou Petr Haničinec Marie Kyselková princezna Lada