Strasti Nadi Konvalinkové: V dětském domově zažila šikanu, manželství jí zničil alkohol

Herečku Naďu Konvalinkovou, která v těchto dnech oslavila dvaasedmdesáté narozeniny, zdobí na tváří stálý úsměv, její životní osud ovšem tak radostný není. Zažila problematické dětství a své si vytrpěla i v manželství s hereckým kolegou Oldřichem Kaiserem.

Život se s herečkou Naďou Konvalinkovou rozhodně nemazlil. Na rozdíl od většiny lidí, kteří mají na dětství ty nejkrásnější vzpomínky, ona by na něj nejspíš nejraději zapomněla. Když jí bylo deset, rodiče se za velmi bouřlivých okolností rozvedli a Naďa i se svou o dva roky starší sestrou Ljubou skončila v dětském domově. Nejenže tam citově strádala, ale zažila i šikanu. „Vůbec nejhorší byl pocit, že vás nikdo neobejme,“ vzpomínala herečka v pořadu 13. komnata.

Se svou starší sestřičkou byly tak zoufalé a nešťastné, že se pokusily utéct. Plačící je zpátky přivedli až policisté. Trvalo celý rok, než si ji babička vybojovala do vlastní péče. Teprve až u ní získaly ten pravý domov, lásku, porozumění a potřebný klid.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Herec Viktor Preiss vyrůstal v dětském domově. Manželce Janě Preissové byl nevěrný. Narodilo se mu nemanželské dítě

Románek s Jiřím Vondráčkem

K herectví se Naďa Konvalinková dostala díky svému profesorovi z gymnázia, který ji přivedl do divadelního kroužku. Hraní si okamžitě zamilovala. Dostala se na DAMU a její hvězda začala postupně stoupat vzhůru. Za spolužáky měla například Borise Rosnera nebo Evu Jakoubkovou.

Během studií také poznala svoji první lásku, kdy ji zamotal hlavu bratr zpěvačky Heleny Vondráčkové a otec Lucie Vondráčkové – hudební skladatel, režisér a herec Jiří Vondráček. „S Naďou Konvalinkovou jsme spolu v té době trošku malinko chodili. Dodnes máme hezký vztah, je to dobrý,“ přiznal s odstupem let časopisu Sedmička Vondráček.

Gratulace od komunistických papalášů

Se svým manželem, hercem Oldřichem Kaiserem, se herečka seznámila v roce 1975 na divadelní premiéře hry Mladý muž a bílá velryba. Byla to láska na první pohled. Zamilovali se do sebe takovým způsobem, že se jim kolegové rozhodli dát přezdívky a začali je oslovovat Romeo a Julie.

O pět let později se vzali a následně se jim narodila dcera Karolína. Kaiser se svým nerozlučným parťákem Jiřím Lábusem Konvalinkové tehdy do porodnice zaslali blahopřejný telegram, který vlastnoručně podepsali tehdejšími vrcholnými politiky, Leonidem Iljičem Brežněvem, Gustávem Husákem nebo velmi angažovanou herečkou Jiřinou Švorcovou, což mezi zdravotnickým personálem vzbudilo velký poprask.

Rozvod po pětadvaceti letech

Manželství ale příliš šťastné nebylo. Kaiser byl bohém, začal holdovat alkoholu a tropil jeden skandál za druhým. Opilý například skočil policistovi na záda a vykřikoval, že je klíště, což potvrdil pražský policejní mluvčí, malou dceru pak zapomněl u benzinové pumpy, informoval web Aha! Kromě toho vyváděl průšvihy i v divadle, kde kvůli tomu čas od času dostal padáka.

Naďa ale zůstávala nad věcí a vylomeniny mu dlouho trpěla. Definitivní trpělivost jí došla až po pětadvaceti letech v manželství, kdy požádala o rozvod. Ten už ale proběhl v klidu a bez emocí. Herečka s odstupem let na soužití s Kaiserem vzpomíná s láskou.

Trampoty si užila i s jejich jedinou dcerou Karolínou. Po Kaiserovi zdědila nejen herecký talent, ale také jistou náklonnost k alkoholu a jeden čas kvůli tomu pobývala v protialkoholní léčebně.

Tagy: