reklama
CNN Prima News Gustáv Husák

Gustáv Husák

Výpis příspěvků ke štítku „Gustáv Husák“

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

24. října 2021 07:06

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

Historik: Zdraví trápilo prezidenty. Svobodu zbavili funkce, Masaryk a Beneš odstoupili

12. října 2021 07:41

Aktuální situace kolem prezidenta Miloše Zemana není podle historika Jaroslava Šebka ničím ojedinělá. Výrazné zdravotní problémy během výkonu své prezidentské funkce měli skoro všichni předrevoluční prezidenti. „Možná jen s výjimkou Antonína Novotného,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Šebek. S jakými zdravotními problémy se potýkali?

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

24. září 2021 23:31

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Sloužili jste komunistickému režimu? Snížíme vám důchody, navrhují slovenští politici

23. dubna 2021 19:17

Poslanci slovenské vládnoucí koalice brojí proti lidem, kteří před rokem 1989 sloužili komunistickému režimu. Zákonodárci přišli s návrhem zákona, podle kterého by se předlistopadovým komunistům snížily důchody a zrušila řada benefitů. Argumentují tím, že jsou jejich důchody stále velmi vysoké, ačkoliv pracovali pro totalitní režim porušující základní lidská práva.

Komentář: Koronavirové Vánoce a stíny socialismu. Máme všechno, ale nemůžeme nic

26. prosince 2020 05:58

Letošní předvánoční i vánoční čas dal vzpomenout na doby, kdy se lidé těšili z maličkostí, protože jim vlastně ani nic jiného nezbývalo. Ještě než jsme stihli povečeřet kapra s bramborovým salátem a rozbalit dárky, předčasného Ježíška jsme obdrželi od naší vlády. Česko se podle jejího rozhodnutí těsně před koncem roku ponoří do dalšího tvrdého lockdownu, protože vládní PES vycenil zuby na nejvyšším stupni covidového rizika.

Stovka s Gottwaldem aneb Jak jsme prožili poslední týden před sametovou revolucí

10. listopadu 2020 17:32

Jak Češi a Slováci prožili týden od 10. do 17. listopadu 1989? Ve výplatních sáčcích třeba nacházeli zbrusu nové stokoruny s portrétem diktátora Klementa Gottwalda. A zároveň hltali zprávy o pádu komunismu ve východním Německu (NDR) a Bulharsku. Téměř nikdo ale nepočítal s tím, že revoluce v několika málo dnech vkročí i do Československa.

reklama