Tři roky v umělém spánku. Josef Laufer má oči otevřené, rehabilitují s ním sestry

Dlouhé tři roky leží herec a zpěvák Josef Laufer v umělém spánku poté, co se po operaci srdeční chlopně neprobral z narkózy. Své 84. narozeniny, které připadají na 11. srpna, tak opět stráví v nemocnici. Jak je na tom po zdravotní stránce nyní?

Měl to být zdánlivě běžný zákrok. Jednalo se o plánovanou operaci srdeční chlopně. Tehdy osmdesátiletý Josef Laufer byl v dobré kondici a měl před sebou řadu pracovních plánů. S kamarádem zrovna dopsal nový muzikál, který se měl hrát v pražském Divadle Broadway. Během operace nastaly nečekané komplikace a Josef se dodnes z umělého spánku zcela neprobral.

Od té doby je v takzvaném vegetativním stavu, kdy s pacientem rehabilitují sestry, má otevřené oči, při vědomí je ale pouze částečně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Herecký idol Jaroslav Drbohlav, princův pobočník v pohádce Tři oříšky pro Popelku, umíral mladý a slepý

O smrti manželky, která zemřela loni před Vánoci, neví

Přestože jeho rodina obětavě dělá všechno možné, aby se jeho zdravotní stav zlepšil, situace zůstává neměnná. Zpěvákova dcera Ester, která ho pravidelně navštěvuje, mu pouští vzkazy od kamarádů a kolegů, vyřizuje povzbuzující slova od fanoušků... Na nahrávce mu pouští hlas jeho manželky, kostýmní výtvarnice Ireny Greifové, která loni dva dny před Vánoci zemřela ve věku 83 let. Nic ale zatím nepomáhá.

„Pepíka je mi strašně líto. Vždycky to byl skvělej kluk a bezvadnej parťák. Díky němu jsem se vlastně dostal k moderování pořadu Nikdo není dokonalý. První díl moderoval on a já byl hostem. Po natáčení ke mně přišel a poprosil mě, zda bych to místo něj nedělal já, že to není úplně jeho parketa. Ještě před třemi lety jsme spolu měli hrát ve filmu Stáří není pro sraby, ale pak se mu to stalo a jeho postava musela být přeobsazena. Co mám zprávy, není to dobré... Mobilní číslo, které používal, prý už ani neexistuje,“ prozradil redakci CNN Prima NEWS herec Jiří Krampol.

Na posledním vystoupení hýřil aktivitou

S Josefem Lauferem ho pojí dávné přátelství. Dlouhá léta vedle sebe bydleli, byli sousedé. „Ty konce některých vynikajících umělců mě přímo děsí. Zdeněk Dítě, výborný herec, přestal být soběstačný, dožíval v otřesných podmínkách. To už nebyl život, ale utrpení. Stejně tak Jarda Čejka (slavný mim – pozn. red). Říkám si, že hlavně takhle neskončit. Strašně moc Pepíkovi držím palce a myslím na něj. Snad se stane zázrak,“ dodal Krampol.

Jedno z posledních vystoupení odzpíval Josef Laufer v Sokolově na Karlovarsku na akci vyhlášení cen osobností města. Hýřil optimismem, aktivitou, bavil ostatní a postaral se o skvělou atmosféru slavnostního večera. „Opatrujte se a snad někdy zase příště,“ loučil se tehdy s návštěvníky.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Modelka Simona Krainová se rozpovídala o stárnutí, více se dozvíte ve videa přiloženém níže.

Tagy: