Velký návrat Daniela Hůlky, po letech si zazpíval v opeře: Jsem šťastný jako blecha

Muzikálový zpěvák Daniel Hůlka se po letech vrátil k opeře. V pátek měl premiéru Rusalky v Ústí nad Labem. Přestože měl podle svých slov zpočátku trému, vystoupení si nakonec pochvaloval. Podívat se na něj přišla také jeho manželka Barbora s dcerou Rozárkou. „Jsem šťastný jako blecha,“ radoval se Hůlka otevřeně.

Hůlku mnozí znají jako muzikálového herce, kterého proslavila role v Draculovi. Méně se však o něm ví, že začínal v opeře. A k této profesi se rozhodl po 26 letech vrátit. „Jsem přesně tam, kde jsem před lety začínal. Od svých 50 let jsem avizoval, že se chci vrátit do opery a dnes nastal ten den, kdy mám premiéru opery Rusalka. Je to úžasné. Navíc bydlím ve stejné ubytovně a ve stejném pokoji, kde jsem bydlel tenkrát. Mám pocit, že jsem o 30 let mladší,“ svěřil se redakci Showtime hudebník.

Do divadla přitom jezdí stejně jako za starých časů. „Zatím jsem nejel ani jednou autem. Jezdím jenom vlakem a také chodím pěšky. Je to nádherné. Lidé si mě pamatují a zastavují mě na ulici. Jsem šťastný jako blecha,“ řekl Hůlka.

K opeře se přitom nevrátil ze dne na den. Prý ho to stálo hodně úsilí. „Před třemi lety jsem na tom začal pracovat. Pomáhal mi můj kamarád a uznávaný operní zpěvák Vladimír Chmelo. Na roli vodníka pracujeme už tři a půl roku a teprve letos mě pustil na jeviště,“ vylíčil známý umělec.

Hůlka šel na jeviště s velkou trémou. Nervozita z něj ale během chvíle spadla a zbytek opery si užíval. „Jsem z toho naměkko,“ přiznal. Podívat se na něj přišly také jeho manželka Barbora s dcerou Rozárkou. Dívky se oblékly do stejných barev, které měl na sobě Hůlka. „Jsem strašně ráda, že se do opery vrací. Vidím v tom operní potenciál. Myslím si, že se Dan vrací k tomu, co opravdu chce v pracovním životě,“ řekla Barbora.

Tagy: