Začala nová kapitola, slaví po verdiktu Depp. Heardová se rozčiluje nad vlivem exmanžela

Dlouho očekávaný verdikt byl vyřčen. Porota v soudní přenici o pomluvu mezi exmanželi Johnnym Deppem a Amber Heardovou rozhodla ve prospěch herce. Platit odškodné však nakonec budou oba. Přesto „pirát z Karibiku“ nesmutní a raduje se ze začátku nové kapitoly. Herečku naopak provází zklamání, rozsudek přisuzuje vlivu svého exmanžela a práci jeho právníků.

„Před šesti lety se navždy změnil můj život, život mých dětí, život mých nejbližších a také život lidí, kteří mě po mnoho a mnoho let podporovali a milovali. To vše v jediném okamžiku. Prostřednictvím médií na mě byla vznesena nepravdivá, velmi závažná a trestněprávní obvinění, která vyvolala nekonečný příval nenávistného obsahu,“ píše v úvodu svého prohlášení na Instagramu Depp, který se na vynesení rozsudku osobně nedostavil.

Připomněl, že obvinění během nanosekundy obletěla svět a měla seismický dopad na jeho život a kariéru. „A o šest let později mi porota život vrátila. Mé rozhodnutí pokračovat v tomto případu, s dobrým vědomím výše právních překážek, kterým budu čelit, a nevyhnutelné, celosvětové podívané do mého života, bylo učiněno až po dlouhém přemýšlení,“ pokračoval.

Doplnil, že od začátku bylo jeho cílem, aby případ odhalil pravdu, bez ohledu na výsledek. „Říci pravdu jsem dlužil svým dětem a těm, které mě i nadále neochvějně podporovali. Cítím se klidný, protože vím, že jsem toho konečně dosáhl,“ svěřil se s tím, že je stále ohromen přívaly podpory a laskavosti lidí z celého světa. Nyní doufá, že jeho případ pomůže i jiným.

„Mužům či ženám, kteří se ocitli v podobné situaci, a že ti, kteří je podporují, se nikdy nevzdají,“ vysvětlil. Následně ocenil práci soudkyně, porotců, zaměstnanců soudu a šerifů, kteří se na případu podíleli. „A mému pilnému a neochvějnému právnímu týmu. Odvedl mimořádnou práci a pomohl mi nahlédnout pravdě do očí. To nejlepší mě teprve čeká, konečně začala nová kapitola. Pravda nikdy nezahyne,“ uzavřel Depp.

Hora důkazů nestačila

Vyjádření Heardové je však vzhledem k rozsudku naprosto odlišné. „Zklamání, které mě dnes postihlo, se nedá popsat slovy. Jsem zdrcená, že hora důkazů nestačila na to, aby se postavila nepřiměřené moci, síle a vlivu mého bývalého manžela,“ uvedla herečka. Více je ale prý zklamaná z toho, co rozsudek znamená pro ostatní ženy.

„Je to neúspěch. Vrací čas do doby, kdy žena, která se ozvala, mohla být veřejně zostuzena a ponížena. Vrací zpět myšlenku, že násilí na ženách není třeba brát vážně. Věřím, že se Johnnyho právníkům podařilo přimět porotu, aby přehlédla klíčovou otázku svobody projevu a ignorovala důkazy, které byly tak přesvědčivé, že jsme ve Spojeném království vyhráli,“ dodala herečka z odkazem na první soudní spor, který Depp prohrál.

Tagy: