Skandální video: Ženich během svatby udeřil nevěstu. Neustál porážku ve hře

Skandál vyvolalo v Uzbekistánu video ze svatby, během které ženich udeřil nevěstu za to, že ho porazila ve hře. Muž byl obviněn z násilí poté, co se video začalo virálně šířit a dostalo se i do zahraničních médií, od Koreje po Německo.

Hra, kterou uspořádali svatebčané, spočívala v závodu v rozbalování bonbonů. Video zachytilo, jak hosté na veselce tleskají vítězné nevěstě, než ji novomanžel, stojící po boku, náhle udeřil do týlu hlavy. Šokovanou mladou ženu následně odvedli pryč, vylíčila agentura AFP. Svatba a incident se odehrály na počátku června na jihu Uzbekistánu.

Video vyvolalo v Uzbekistánu skandál. Ozvala se i dcera prezidenta Šavkata Mirzijojeva. Sajda Mirzijojevová, která je v středoasijské zemi vlivnou mediální osobností, označila chování ženicha za „nechutné“.

„O takových příbězích bychom neměli mlčet, neměli bychom předstírat, že je to izolované,“ uvedla. „Potřebujeme vzdělání, které otevírá obzory a činí ženy nezávislými a silnými,“ dodala.

Podle generálního prokurátora Uzbekistánu byl ženich obviněn z „menšího násilí“ a hrozí mu pokuta nebo maximálně 15 dní za mřížemi.

Výbor horní komory uzbeckého parlamentu uvedl, že se mladý muž „omluvil nevěstě a vyjádřil svou lítost“ během zvláštního slyšení, kterého se zúčastnili i rodiče novomanželů. „Téhož dne došlo k usmíření manželů a nyní spolu žijí,“ dodal výbor.

Tagy: