reklama

Skopeček: Havlíček kritizuje obnovitelné zdroje, byznys svého šéfa Babiše? Absurdní

Karel Havlíček kritizuje obnovitelné zdroje, i když je hnutí ANO dříve bránilo jako „penězovod“ expremiéra a šéfa partaje Andreje Babiše. Taková slova volil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) v pátečním vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

„Pan Havlíček kritizuje obnovitelné zdroje. Přitom všichni víme, že Andrej Babiš saje podporu biopaliv a hnutí ANO dříve biopaliva velmi bránilo, aby se mu (Babišovi) nezavřely penězovody do Agrofertu. Je úžasné, jak dokáže hnutí ANO otáčet,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Skopeček.

Havlíček v pořadu tvrdil, že nová vláda má evropský Green Deal uveden jako příležitost. „Já ho ale chápu, že je to také hrozba,“ řekl Havlíček. Skopeček reagoval slovy, že i „sám Babiš Green Deal odsouhlasil, i když to bude znamenat další růst cen“.

Podle bývalého ministra je programové prohlášení vlády premiéra Petra Fialy (ODS) velmi obecné. Kritizoval například pomoc lidem postiženým energetickou krizí. Vládními poslanci navržený příspěvek na bydlení a okamžitá pomoc prý nejsou dostatečné. „Dotkne se to relativně malého vzorku obyvatel a do energetických problémů se dostane 85 procent domácností,“ řekl.

Následně Havlíček dodal, že za správnou by považoval cestu, kterou navrhlo jeho hnutí ANO. „Odpuštění plateb za obnovitelné zdroje a snížení DPH. Dotklo by se to prakticky všech. Je to jednoduché, rychlé a bezproblémové,“ měl jasno.

Kovářová: První etapa důchodové reformy bude v roce 2023

Další místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínila, že základním cílem nové vlády i podle programového prohlášení je zajistit, aby už nedocházelo k tak vysokým schodkům státního rozpočtu jako doposud. „Vláda ho musí snižovat rozumným způsobem,“ řekla Kovářová. Zároveň si je vědoma i efektu stárnutí populace, na druhou stranu však slibuje, že v roce 2023 bude hotová první etapa tolik kýžené důchodové reformy.

K programovému prohlášení pak byl velmi kritický další opoziční politik Tomio Okamura (SPD). Podle něj je „až děsivé“. Vadila mu například pasáž o růstu cen energií. „Vláda přiznala, že budou růst ceny energií. Představoval bych si větu, že ‚bude bojovat proti tomu‘, ale vy (vládní koalice) přímo připouštíte, aby byl růst cen plynulý, ne skokový,“ vytkl Okamura s dovětkem, že se tak činí na základě „diktátu Evropské unie“.

Jeho argumenty ovšem Skopeček označil za „změť polopravd a lží“. „Vláda přinesla programové prohlášení, které je cestou, jakým směrem Českou republiku směřovat. Chceme být otevření a transparentní, aby lidi viděli, co je naším cílem. Jsem rád, že tam je důraz na udržitelné veřejné finance,“ dodal Skopeček. Sám zároveň zmínil, že plán považuje za velmi konkrétní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny
Požáry

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama