CNN Prima News obnovitelné zdroje

obnovitelné zdroje

Výpis příspěvků ke štítku „obnovitelné zdroje“

Mohlo by nás zachránit Portugalsko? Země nabízí Evropě energie, chce prodávat i Česku

2. září 2022 08:37

Členské státy Evropské unie hledají řešení energetické krize. Představitelé Portugalska i Španělska projevili zájem dodávat elektřinu, kterou tam získávají především z obnovitelných zdrojů, dalším evropským zemím včetně Česka. Vše by záleželo na domluvě s Francií, přes kterou by bylo třeba vystavět infrastrukturu. Francie zatím spoléhá na jadernou energetiku, naopak Německo jeví o elektřinu z pyrenejských zemí čím dál větší zájem, upozornil deník The New York Times.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o zdrojích energie či o vstupu Finska a Švédska do NATO

20. července 2022 11:00

Návrh, aby stát v příštím roce vyplatil na dotacích podporovaným zdrojům energie 37 miliard korun, o zhruba deset miliard korun více než v posledních letech, projednávala ve středu vláda. Ministři měli na programu také návrhy na ratifikaci protokolů o přistoupení Finska a Švédska do NATO. Tiskovou konferenci po jednání kabinetu sledujte na CNN Prima NEWS nebo na webu cnn.iprima.cz.

Vodík je palivo současnosti. Natankujete si ho už letos, říká šéf strategie skupiny Orlen Unipetrol

Téma: Komerční sdělení
31. května 2022 08:27

Uhlíková neutralita do poloviny století je často zmiňovaný cíl napříč sektory. Vynulovat dopady používání energetických zdrojů chce také petrochemická skupina ORLEN Unipetrol. A pomoci jí v tom má nejhojnější prvek v celém vesmíru – vodík. „Zákazníkům ho chceme zpřístupnit již letos,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Martin Gajdoš, ředitel strategie skupiny ORLEN Unipetrol.

Jádro a zemní plyn jako zelené investice? Evropská komise chce realizovat český návrh

1. ledna 2022 12:47

Evropská komise chce zařadit jádro a zemní plyn na seznam zelených investic. Informoval o tom v sobotu list Financial Times (FT), který má chystaný návrh k dispozici. K tomuto kroku vyzývalo dlouhodobě mimo jiné Česko. Unijní exekutiva hodlá dát investorům návod, do kterých technologií se vyplatí vložit peníze. Návrh podle deníku předpokládá, že investice do jádra budou směřovat nejméně příštích dvacet let a do zemního plynu deset let.

Konec uhlí a miliony elektromobilů. Německo tlačí na zbytek EU, říká germanista

25. listopadu 2021 07:10

Budoucí německá vláda chce zvýšit podíl elektrické energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030 na 80 procent. Stejný rok by také chtěla definitivně skončit s uhelnými elektrárnami. „Trojkoalice sází na větrníky a solární panely. Do roku 2030 má co dělat, aby tento plán byl reálný,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS germanista Robert Schuster.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

18. října 2021 12:12
Aktualizováno

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.