reklama
CNN Prima News Agrofert

Agrofert

Výpis příspěvků ke štítku „Agrofert“

Za Agrofert budou hovořit tři mluvčí. Mít jen jednoho je netypické, vysvětluje firma

16. prosince 2021 18:25

Koncern Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) bude mít tři mluvčí. Kromě Adély Čabayové (29) za něj nově mluví také Lucie Bukovanská (37) a Pavel Heřmanský (41), sdělila společnost. Bývalý mluvčí Karel Hanzelka odešel na začátku listopadu z této pozice po téměř devíti letech do Pražské energetiky (PRE).

Babiš nechtěl do politiky, ke KSČ ani na Krétu. Bude se s Hradem opakovat historie?

13. listopadu 2021 19:52

Bude současný premiér Andrej Babiš kandidovat na prezidenta? Podporu má i od současné hlavy státu Miloše Zemana, sám ale zájem o post prezidenta před lety odmítl s tím, že by ho funkce nebavila. Jenže, jak už víme z minulých let, Babiš občas své postoje změní. Vzpomeňme, jak se mu nechtělo do politiky, spolupracovat s KSČ nebo na Krétu.

Babiš zneužil syna pro peníze, tvrdí Wagenknecht. S kritikou přispěchal i Kalousek

2. září 2021 14:03

Politická scéna se takřka okamžitě pustila do kritiky premiéra Andreje Babiše (ANO) poté, co na jeho mítink v Ústí nad Labem vtrhl jeho syn Andrej Babiš mladší a šéfa vlády zasypal emotivními slovy. Bývalý předseda TOP 09 a Babišův rival Miroslav Kalousek připomněl premiérova slova z roku 2015, kdy prohlásil, že „chránil svoje děti“. Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht pro změnu uvedl, že Babiš svého syna zneužil pro peníze.

Agrofert se stará o maily hnutí ANO. Standardní obchodní vztah, hájí se Babišova strana

31. srpna 2021 08:50

Více než 600 e-mailových schránek vládního hnutí ANO, včetně jeho vedení, provozuje holding Agrofert, uvedl server iROZHLAS.cz. Elektronická pošta hnutí podle jeho zjištění běží ve stejné síti jako desítky dalších e-mailových serverů firem z holdingu, tedy například Prechezy, Penamu, Dezy nebo Fatry. Předseda hnutí a premiér Andrej Babiš holding v roce 2017 vložil do svých svěřenských fondů a tvrdí, že s firmou už nemá nic společného. Mluvčí ANO Martin Vodička uvedl, že hnutí za službu Agrofertu platí.

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

30. července 2021 11:33

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Státní fond chce od Agrofertu zpět dotaci 5 milionů. Neměl na ni nárok, tvrdí

22. července 2021 10:25

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) žádá zpět od holdingu Agrofert pět milionů korun, které firma získala na pojištění hospodářských plodin a zvířat. Suma byla podle fondu, který rozděluje národní dotace pro zemědělce, vyplacena čtyřem dceřiným firmám holdingu neoprávněně. Koncern ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) vratku odmítá, čímž si blokuje i další možné dotace od PGRLF. Fond firmě zaslal předžalobní výzvy. Informoval o tom iROZHLAS.cz.

Babišovu kauzu převzal evropský žalobce, zabývá se nejzávažnějšími případy

12. června 2021 10:08

Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), v níž čeští vyšetřovatelé zkoumají, zda mohl být kvůli čerpání dotací či veřejných zakázek ze strany koncernu Agrofert spáchán trestný čin. Z Česka úřad evropského žalobce zatím převzal 12 trestních kauz týkajících se závažné hospodářské kriminality s dopadem na evropský rozpočet. V sobotu to napsal server iROZHLAS.cz. Své firmy včetně Agrofertu vložil Babiš do svěřenských fondů.

reklama