CNN Prima News Agrofert

Agrofert

Výpis příspěvků ke štítku „Agrofert“

Švihlíková: Že se Čechům vyplatí nakupovat v Německu? Nenormální, naše ekonomika je prolezlá

28. ledna 2023 12:10

Česká republika se kromě vysoké inflace potýká i s vysokými cenami potravin. Za ně podle expertů nemůže jen přirozený vývoj. Ekonomka Jana Matesová v pořadu Co na to vaše peněženka uvedla, že obchodní řetězce nejsou bez viny. Její kolegyně Ilona Švihlíková doplnila, jaké další faktory zdražování ovlivňuje.

Sázkařské šílenství, na Babiše lidé vsadili i 150 tisíc. Jaká je nejvyšší částka na Pavla?

27. ledna 2023 09:21

Andreji Babišovi (ANO) bookmakeři velkou šanci v druhém kole prezidentských voleb nedávají. Patrné je to z kurzů sázkových kanceláří. Někdejší premiér totiž od svého vyhraného soudu v případu Čapího hnízda neustále ztrácí, i když v předvečer voleb tento trend lehce zbrzdil. Výrazné zlepšení nepřinesly ani televizní debaty. Přesto lidé sázejí na jeho vítězství stále více peněz. Společnost Tipsport pro CNN Prima NEWS uvedla, že ve čtvrtek přijala rekordní sázky.

Babiš působil v superduelu jako pouťový vyvolávač, říká expert. Co udělal špatně Pavel?

26. ledna 2023 08:39

Oba prezidentští kandidáti promlouvali k odlišnému typu publika. Překvapením byl Petr Pavel, který výrazně ožil. Naopak od Andreje Babiše (ANO) diváci slyšeli to, co už nesčetněkrát předtím. Tak zhodnotil politolog Lukáš Jelínek jejich vystoupení ve středečním Superduelu na CNN Prima NEWS. Uvedl také, v čem podle něj kandidáti chybovali.

Nerudová: Babiš si bere rukojmí kvůli úvěrům pro Agrofert. Podnikání nerozumíte, odbyl ji

12. ledna 2023 22:53

Expremiér Andrej Babiš (ANO) kandidující na prezidenta chce získat levné úvěry pro Agrofert a další své firmy, přičemž si běžné občany bere jako rukojmí. S takovým osočením přišla v debatě v televizi Nova jeho soupeřka ve volebním klání, ekonomka Danuše Nerudová. Babiš reagoval kritikou, že bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně je pouze „teoretička“ a podnikání nerozumí. Třetí z favoritů prezidentské volby, Petr Pavel, se v této části diskuze přiklonil na stranu Nerudové.

Nerudová mlžila o minulosti manžela. Ten dříve zastupoval Agrofert, vinu svádí na svůj tým

10. ledna 2023 13:21

Kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová neuvedla celou pravdu o minulosti svého manžela. Dříve totiž tvrdila, že právník Robert Neruda nikdy nezastupoval dalšího z kandidátů Andreje Babiše. Později však na svých stránkách přiznala, že se Neruda v minulosti dvakrát podílel na zastupování společnosti Agrofert. A to po svém odchodu z čelní pozice na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Soud zprostil Babiše obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Výpovědi jeho syna ale uvěřil

9. ledna 2023 07:37

Pražský městský soud v pondělí nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo, která se týká padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách. Podle soudce Jana Šotta není skutek popsaný v obžalobě trestným činem. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se proti němu může odvolat. Soud mimo jiné konstatoval, že uvěřil Babišovi juniorovi, když uvedl, že převzetí akcií k Čapímu hnízdu nepodepsal.

Ze soudu o Čapím hnízdu se kvůli nemoci omluvila klíčová svědkyně. Nedorazil ani Babiš

29. září 2022 10:54

Finanční ředitelka holdingu Agrofert Petra Procházková ve čtvrtek u hlavního líčení v případu kolem dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo nevypovídala. Z jednání se omluvila kvůli zdravotním důvodům. K soudu ve čtvrtek nedorazil ani bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který v kauze čelí spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou obžalobě z dotačního podvodu. Podle právníka někdejšího předsedy vlády Eduarda Bruny je Procházková vzhledem ke svému postavení v Agrofertu klíčovým svědkem.

Agrofert s žalobou na europarlament pohořel. Dokumenty o Babišově střetu zájmů nezíská

28. září 2022 10:01

Tribunál Evropské unie ve středu zamítl žalobu holdingu Agrofert na Evropský parlament (EP). Firma se žalobou chtěla domoci přístupu k dokumentům, které se týkají rezoluce o střetu zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Agrofert požadoval poskytnutí závěrečné auditní zprávy Evropské komise (EK) a dopisu, který kvůli střetu zájmů poslala Babišovi. Soud dospěl k závěru, že EP řádně odůvodnil utajení dopisu a že část zprávy už zveřejnila samotná komise.