CNN Prima News Agrofert

Agrofert

Výpis příspěvků ke štítku „Agrofert“

Bartošův resort zažalují dva kraje. Kvůli Agrofertu nedostaly peníze za traktory pro školy

Žalobou hodlají reagovat představitelé Moravskoslezského a Středočeského kraje na kroky ministerstva pro místní rozvoj, kterému šéfuje Ivan Bartoš (Piráti). Nesouhlasí s tím, že resort odmítl proplatit dotace pro odborné školy. Za vším stojí dodávka dvou traktorů a nakladače vyrobených dceřinou společností holdingu Agrofert, která byla realizována v době, kdy byl premiérem Andrej Babiš (ANO). Úředníci jsou proto přesvědčeni, že došlo k porušení zákona o střetu zájmů, kraje však takové tvrzení odmítají, informuje web iRozhlas.

Babiš musí kvůli Čapímu hnízdu znovu před soud. Ve vysílání okomentoval svůj další postup

Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek, kterým na začátku ledna pražský městský soud zprostil obžaloby bývalého premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Kauzou Čapí hnízdo se bude muset městský soud zabývat znovu. Vyplývá to ze zápisu v justiční databázi. O případu soud rozhodoval v neveřejném zasedání ve čtvrtek, verdikt nemůže komentovat, dokud nebude doručen státnímu zástupci a obhájcům. Šéf hnutí ANO v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že se s rozhodnutím vrchního soudu zatím neseznámil. Stíhání považuje za účelové.

Pražák kupuje Mafru. Vydavatelství převezme od Babišových svěřenských fondů, píše E15

Zdá se, že mediální mapa v České republice výrazně změní svou podobu. Majitel holdingu Kaprain Karel Pražák dokončuje nákup vydavatelství Mafra, které dosud ovládal svěřenský fond expremiéra Andreje Babiše (ANO). Informoval o tom web E15. Pražák chce mediální dům koupit společně s pardubickou chemičkou Synthesia. Akvizice by měla být uzavřena ještě tento týden. Hodnota celé transakce dosáhne řádově jednotek miliard korun.

Pekarová tepe Schillerovou: Vytvořila ministerstvo pro zájmy Agrofertu, Babiš si není rovnější

Do opozičního hnutí ANO se strefují vládní politici kvůli kauze Čapího hnízda. Tentokrát jde o kauzy možné fiktivní reklamy, za kterou by měl koncern Agrofert doplatit na daních okolo 1,2 milionu korun. Pravomocné rozhodnutí potvrdil pro CNN Prima NEWS mluvčí Finanční správy Tomáš Weiss. Podle Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) se ukazuje, že v minulém volební období vytvořila tehdejší Babišova vláda ministerstvo pro zájmy Agrofertu. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se podivuje, proč v podobném duchu nerozhodl berňák ještě pod vedením Aleny Schillerové (ANO) na ministerstvu financí.

Změnit ceny potravin může i Babiš, řekl Kupka. Je jen řadový poslanec, oponoval Kolovratník

Podíváme-li se na zisky oligopolů, za který je možné označit i Agrofert, tak nepochybně mohou přispět k tomu, aby ceny potravin nebyly tak vysoké. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Následně poslanci Martinu Kolovratníkovi (ANO) doporučil, aby šel za šéfem hnutí Andrejem Babišem a požádal ho, zda s cenami potravin nemůže něco udělat. Opoziční politik však namítl, že Babiš je „řadový poslanec, který nesmí na svěřenecké fondy – v nichž má firmy – sahat“.

Sněmovní obstrukce v podání Babiše: Zrušte všechny dotace, moje firma odvádí pět miliard

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se připojil ke sněmovním obstrukcím. V pátek dopoledne nemluvil většinu času k projednávané nižší valorizaci důchodů, ale k úplně jiným bodům. Zmínil například inflaci, léčebné konopí, kotlíkové dotace nebo stavbu gigafactory. Bývalý premiér se rozvášnil zejména u dotací, které navrhl zrušit. Zároveň obhajoval holding Agrofert, jejž vložil do svěřenského fondu, že státu odvádí pět miliard korun. Kromě toho si postěžoval, že kvůli svému politickému angažmá nemůže nakupovat jiné společnosti.