reklama
CNN Prima News skotská fotbalová reprezentace

skotská fotbalová reprezentace

Výpis příspěvků ke štítku „skotská fotbalová reprezentace“

Rezek o (ne)slavné penaltě: Ještěže tehdy nebyl VAR. Proč se rozhodčímu neomluvil?

Před necelými deseti lety zažil teď už bývalý fotbalista Jan Rezek asi jeden z nejslavnějších okamžiků kariéry. Není to ale nic, na co by byl pyšný. Nasimulovaným pádem rozhodl o tom, že česká reprezentace kopala penaltu, díky které remizovala se Skoty 2:2 a udělala výrazný krok k tomu, aby se tehdy kvalifikovala na Euro 2012. I o této události mluvil v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu

Ryze ostrovní souboj za ryze ostrovního deštivého počasí nabídl závěr osmého hracího dne na Euru. Na legendárním londýnském stadionu Wembley si Anglie po bezgólové remíze 0:0 rozdělila body se Skotskem. To tedy znamená, že skupinu D nadále vede Česká republika. O tom, zda na líbivé pozici zůstanou Patrik Schick a spol. i po třetím utkání, rozhodne úterní duel právě s anglickým výběrem.

Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

Patrik Schick se už ve čtvrtém dni šampionátu dost možná postaral o gól Eura a Češi porazili Skoty na úvod šampionátu 2:0. Na glasgowský stadion Hampden Park zavítalo necelých 10 tisíc diváků a jedním z nich byl i český brankář Zdeněk Zlámal, který v posledních letech působil ve Skotsku, naposledy v týmu Heart of Midlothian. Pro CNN Prima NEWS přidal své postřehy přímo z místa dění.

Češi splnili slib a nezačali Euro na kolenou, stáli také Skoti. Zaznělo lehké bučení

Česká reprezentace dopředu avizovala, že se na fotbalovém Euru bude držet svého způsobu, jak se vymezit vůči rasismu, a nepředvede již tradiční gesto spojené s hnutím Black Lives Matter – pokleknutí. Před zápasem na Hampden Parku skutečně zůstali před úvodním zápasem Tomáš Souček a spol. stát, a jelikož se na kolena neodebrali ani domácí Skoti, šlo se hned na věc.

Limberský se vrátil ke kauze Kúdela: Organizovaný zločin, nemůžu se s tím smířit

Na fotbalovém Euru začíná čtvrtý den a český národ je na nohou. Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká první a třaskavý zápas na šampionátu proti Skotsku (od 15:00). Před utkáním je velkým tématem několik měsíců stará záležitost týkající se Ondřeje Kúdely a jeho údajného rasismu. I to se řešilo v pořadu Co Čech, to trenér!, jehož hosty byli bývalí fotbalisté David Limberský s Romanem Bednářem, atletka Nikola Bendová a expert CNN Prima NEWS Jakub Burian.

Vy nejste moje reprezentace. České fanoušky namíchlo pokleknutí fotbalistů ve Skotsku

První hvizd píšťalky rozhodčího není na „ostrovech“ poslední měsíce signálem pro rozehrání fotbalového utkání. Hráči po zvukovém pokynu do jednoho pokleknou, čímž posílají symbolickou podporu hnutí Black Lives Matter. Ve středu večer nastoupil český národní tým k utkání Ligy národů ve Skotsku. Novým místním zvyklostem se reprezentanti se lvem na hrudi přizpůsobili a napodobili domácí. Záleželo však pouze na nich, jestli zůstanou stát. Pro někoho neškodné gesto rozhořčilo nejednoho tuzemského fanouška a sociální sítě zahltily vzkazy plné zloby.

reklama