CNN Prima News skupiny

skupiny

Výpis příspěvků ke štítku „skupiny“

„Miracleo“ či zbrusu nový stadion Čechů. Co jste o MS v hokeji 2022 nevěděli

Od 13. května se sportovní fanoušci těší z další hokejové podívané. Po turnaji na Zimních olympijských hrách v Pekingu se pozornost upnula na Finsko, které letos hostí již 86. ročník mistrovství světa v hokeji. Výběr trenéra Kariho Jalonena zakotvil v jednom z největších měst severské země – v Tempere, kde bude hrát ve zbrusu novém stadionu Tampere Deck Arena. Domácí i zahraniční diváky v Tampere či Helsinkách pak bude bavit maskot šampionátu, lev Miracleo. Co dalšího jste o MS v hokeji 2022 nevěděli?

Hokej žen na ZOH 2022: Češky vypadly s Američankami, zlato bere Kanada

Aktualizováno

Poprvé v historii měla Česká republika na zimních olympijských hrách také ženský tým v ledním hokeji. České reprezentantky čekal už v základní skupině v Pekingu důležitý boj o čtvrtfinále, který zvládly. Následně ale vypadly s favoritkami turnaje z USA, které nakonec skončily stříbrné. Připravili jsme pro vás kompletní přehled ženského turnaje včetně tabulek, programu zápasů a vysvětlení herního systému.

Skupiny hokejového turnaje na ZOH 2022: Tabulky skupin a herní systém

Aktualizováno

Dvanáct týmů, tři základní skupiny a jen čtyři přímí postupující do čtvrtfinále. Mužský hokejový turnaj na Zimních olympijských hrách v Pekingu 2022 začal 9. února a už první fáze je velmi důležitá. Podle výsledků v základních skupinách si týmy buď zajistily postup do čtvrtfinále, nebo je čekalo předkolo. V článku se můžete podívat na tabulku skupiny českého týmu i největších favoritů.

Školy v době koronavirové: Termokamera u vstupu a rozdělení na skupiny

Studenti středních škol se v pondělí mohou vrátit do lavic. Své brány otevřelo i Gymnázium Františka Křižíka v Plzni, kde jsou studenti rozděleni do dvou skupin a termokamera u vstupu odhalí každého se zvýšenou teplotou. Podle ředitelky gymnázia Šárky Chvalové dětem chyběl sociální kontakt, osobní interakce a praktická výuka. Naučili se podle ní učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je dle Chvalové pořád málo.