CNN Prima News slalom

slalom

Výpis příspěvků ke štítku „slalom“

Shiffrinová ve Špindlerově Mlýně těsně prohrála s Lenou Dürrovou. Stenmarkův rekord odolal

29. ledna 2023 13:30

Mikaela Shiffrinová se ve druhém slalomu ve Špindlerově Mlýně vyrovnání rekordu Ingemara Stenmarka v počtu vítězství v seriálu nedočkala. Hvězdná americká lyžařka v neděli těsně prohrála s Němkou Lenou Dürrovou, i druhé místo ale Shiffrinové stačilo, aby si s předstihem zajistila v pořadí sedmý malý křišťálový glóbus za celkové hodnocení disciplíny.

Shiffrinová ovládla slalom ve Špindlerově Mlýně. Od rekordu ji dělí jediná výhra

28. ledna 2023 13:44

Favorizovaná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a 85. vítězstvím ve Světovém poháru se na jedinou výhru přiblížila k rekordu Švéda Ingemara Stenmarka. Vyrovnat jej může už v nedělním slalomu na stejném místě. Martina Dubovská, která jako jediná z kvarteta domácích závodnic proklouzla do 2. kola, obsadila 21. místo.

Pekingská noční můra hvězdné Shiffrinové. Nikdo nikdy neselhal tak jako já, bědovala

17. února 2022 10:46

Tak teď, musela si říct Mikaela Shiffrinová po první části kombinace, kdy si ve sjezdu vyjela luxusní pátou pozici. Slalomovou trať pro slalomovou expertku navíc stavěl její trenér Michael Day. Ale ani to nestačilo. Šestadvacetiletá Američanka opět udělala chybu a místo cenného kovu znovu jen zapsala písmena „DNF“, která znamenají diskvalifikaci.

Ledecká vystřihla v kombinaci životní výkon. Skončila těsně pod stupni vítězů

17. února 2022 08:00

Ester Ledecká nebyla daleko od toho, aby stejně jako na olympiádě v Pchjongčchangu získala medaili ze snowboardu i alpského lyžování. Překvapivě jí na hrách v Pekingu nejlepší umístění přinesla kombinace. Po sjezdu byla druhá, výtečně zajela i slalom, kterému se prakticky vůbec nevěnuje. Dlouho byla ve vedení, o medaili ji nakonec ale připravilo trio Michelle Gisinová, Wendy Holdenerová a Federica Brignoneová. Na bronzovou Italku ztratila 26letá Češka osm desetin.

Hvězda olympiády v slzách. Po dvou nezdarech zvažuje, že v Pekingu už nenastoupí

9. února 2022 10:17

Vede Světový pohár, platí za největší hvězdu alpského lyžování posledních let, z olympiády už přivezla tři medaile, z toho dvě zlaté. Další měla ukořistit teď na hrách v Pekingu. Ale nejsilnější disciplíny Američance Mikaele Shiffrinové absolutně nevyšly. Obří slalom ani klasický slalom vůbec nedokončila a ocitla se ve velmi pochmurné náladě. Má chuť akci pod pěti kruhy vzdát a myslí na to, jak ráda by si popovídala se zesnulým otcem.

ANKETA: Lyžařští gladiátoři si dali sraz v Pekingu. Vyberte hrdinu olympijských svahů

5. února 2022 06:18

Nazout se do přezkáčů, zapnout kombinézu, nasadit helmu, nacvaknout lyže a vyrazit na trať. Zdá se to být jednoduché. Jenže alpské disciplíny vyžadují odvahu, ochotu jít na samotnou hranu rizika a počítat s tím, že se závod o olympijskou medaili může změnit v boj o zdraví. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila anketu, ve které můžete hlasovat pro největšího hrdinu svahů zimní olympiády v Pekingu.