Záběry hrozivého pádu lyžařky Vlhové. Při manévru se jí překřížily lyže, křičela bolestí

Děsivý pád na domácí trati ve slovenské Jasné má za sebou lyžařka Petra Vlhová. Slovenská hvězda ztratila při obřím slalomu kontrolu nad svými lyžemi, které se jí zkřížily. Následoval pád, při kterém Vlhová křičela bolestí. Sportovkyni museli organizátoři transportovat ze svahu na saních, do nemocnice pak odletěla vrtulníkem.

Pádu slovenské favoritky předcházela obdobná nehoda italské šampiónky Federicy Brignoneové, jež vede celkové pořadí v obřím slalomu sjezdařek. V jejím případě nešlo o tak závažnou událost. Na vině byl především zledovatělý povrch trati, připomíná web Šport.Noviny.sk.

K TÉMATU: Triumfální návrat Ledecké, vyhrála závod v Pamporovu. Úžasný pocit, řekla v cíli

Vlhová sice nastupovala ze čtvrté pozice v součtu bodů, ale na domácí půdě ji podporovalo v euforii na 12 tisíc příznivců. Nadšení však nahradil strach o zdraví zlaté olympioničky z Pekingu 2022. Záchranáři ji svezli ze sjezdovky na zdravotnických saních, a když projížděla kolem tribun, provázely ji bouřlivé ovace. Vlhová jim na oplátku poděkovala zamáváním. Následně byla převezena do nemocnice vrtulníkem a je ve stabilizovaném stavu.

Nejlepší sjezdařky světa si atmosféru ve slovenské Jasné pochvalovaly, zvláště odhodlání místních fanoušků být na místě již od brzkých ranních hodin. Vlhová si sjezdovku vyzkoušela již v pátek a po krátkém tréninku se na klání profesionálek velmi těšila. „Byl to speciální pocit, užívala jsem si to. Pocity jsou úžasné, jsem šťastná,“ svěřila se v pátek před začátkem závodu.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Senzační Nosková. Na Australian Open porazila světovou jedničku Šwiatekovou, je v osmifinále

Tagy: