Slavný herec Schreiber ve Varech: Rodině zatajil cestu na Ukrajinu, Česko miluje

Liev Schreiber ve Varech představil organizaci na pomoc Ukrajině

Hollywoodský herec Liev Schreiber dorazil do Karlových Varů. Stihl páteční večírek a pořad CNN Prima NEWS Showtime byl samozřejmě u toho. Světová celebrita na festivalu mluvila především o aktuální situaci na Ukrajině, protože k Ruskem napadené zemi má silné vazby.

Herec Liev Schreiber dorazil na karlovarský filmový festival. I přes to, že nestihl slavnostní ceremoniál, večerní koncert skupiny MIG 21 si s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou nenechal ujít. Jak sám herec přiznal, v Česku se mu moc líbí, dokonce zde momentálně natáčí nový film.

„Miluju to tady, je to tady krásné. Těším se, jak budu mluvit o Ukrajině, je důležité, aby lidé věděli o tom, co se tam stále děje. Také jsem rád, že v Česku natáčíme nový film pro Disney. A je krásné být zpátky v České republice. Miluju české publikum je stejně zábavné jako to americké,“ řekl exkluzivně reportérce pořadu Showtime hollywoodský herec známý například ze série Vřískot nebo snímku X-Men Origins: Wolverine či Spider-Man.

V sobotu dopoledne se herec zúčastnil tiskové konference v hotelu Thermal, kde mluvil o válce na Ukrajině. Představil také aktivity projektu BlueCheck Ukraine, jehož je spoluzakladatelem. Liev Schreiber má silnou vazbu k Ukrajině díky svému dědečkovi. Dokonce tam herec odjel i pomáhat, ale před svou rodinou to zatajil.

„Moje rodina, tedy mé děti a Naomi, se o všem dozvěděla až po mém příjezdu a to jim to pak už nevadilo. Věděl jsem, že budu v mnohem větším bezpečí, než by si mysleli, tak mi přišlo lepší jim to nejdřív neříct. Jenom věděli, že jsem jel do Polska, ale já jsem věděl, že díky skupinám, se kterými jsem cestoval, budu v bezpečí,“ podotkl ke své cestě.

Doplnil, že si znovu vzpomněl na svého dědečka, který by podle něj udělal cokoli, aby někomu pomohl. Na dotazy novinářů, co je třeba dělat pro to, aby lidé na Ukrajinu s tím, jak válka trvá dlouho, nezapomínali, řekl, že je třeba si tamní situaci stále připomínat. „Vidím Ameriku jako národ vnoučat a vnímám podobně i Evropu. Všichni jsme propojeni intimním příběhem,“ řekl.

Promítán byl videoklip, který herec během své humanitární činnosti na Ukrajině pořídil a hluboce ho dojal. Čtyřiapadesátiletého Schreibera čeká i v neděli setkání s návštěvníky festivalu, a to opět v hotelu Thermal ve dvě hodiny odpoledne. Máte tedy šanci přijít si pro podpis a fotku.

Tagy: