Sleduj z bunkru, jak prohraješ volby: Americké celebrity, které nesnáší Trumpa

Mezi odpůrce současného prezidenta USA Donalda Trumpa patří mnoho celebrit, které se nestyděly za ostrou kritiku. Poslední týden však po celé zemi probíhají demonstrace za rovnoprávnost, které odpor k prezidentovi u mnohých ještě posilují. Jeho dlouhodobí odpůrci tak dostávají čerstvý vítr do plachet. Volají po jeho sesazení z funkce v nadcházejících prezidentských volbách a nejdou daleko pro ostrá slova.

Hollywoodský herec George Clooney nedávno vyzval Američany, aby v nadcházejících prezidentských volbách hlasovali proti Donaldu Trumpovi. „Potřebujeme zákonodárce a politiky, kteří jsou stejně féroví vůči všem obyvatelům. Ne vůdce, kteří přiživují nenávist a násilí, jako kdyby střílení zlodějů nebylo jen zástěrkou pro rasismus. My máme jediný způsob jak udělat trvalé změny v této zemi – volit.“

„Jsi zbabělec a rasista a stejně jako všechno ostatní, čeho ses se v životě dopustil, toto je totální selhání. Nemůžu se dočkat, až budu v listopadu volit tak, abys prohrál. Výsledky možná uvidíš z tvého dětského bunkru,“ napsala k současné situaci v USA zpěvačka Pink, která je tvrdou kritičkou Trumpa.

Jednou z velkých kritiček amerického prezidenta Donalda Trumpa je i zpěvačka Taylor Swift. „Celou vaši vládu jste jen přikládal polínka do ohně s výroky o bílé nadvládě a rasismu. Budeme volit tak, abyste prohrál,“ to je jeden z jejich posledních výroků, který napsala na Twitteru.

„Naše země nemůže přežít další čtyři roky Trumpa. A možná nepřežije ani jeho první období. Jestli tuto zemi opravdu milujete a jste v pozici, kdy máte moc a právě teď mlčíte, jste mizery zítřejších učebnic dějin,“ napsal na svém Twitteru americký herec Josh Gad.

K ostré kritice současné vlády Spojených států a do boje proti rasismu a násilí zapojilo mnoho celebrit včetně Beyoncé, Kim Kardashian, Ariany Grande nebo Camily Cabello s neméně slavným přítelem Shawnem Mendesem. Zapojila se ale i něžná herečka Reese Witherspoon.

Americký prezident ale nevzbuzuje negativní emoce u celebrit jenom v souvislosti s demonstracemi za rovnoprávnost, které momentálně probíhají po celých Spojených státech.

Již zmiňovaná zpěvačka Camila Cabello dříve prohlásila, že „prezident, který podporuje bílou svrchnost a nacisty, musí být ihned zbaven své funkce“.

„Nectí žádné hodnoty a je to velký tyran. Nezajímá ho americký lid a ustavičně lže,“ vyjádřila se o Trumpovi komička Chelsea Handler.

Mezi jeho velké kritiky patří dlouhodobě i zpěvák John Legend. „Podle mě je Trump ostudou země,“ řekl jíž před třemi lety deníku The Guardian.

Další americké celebrity, které se neřadí mezi příznivce jejich prezidenta, je například zpěvačka Miley Cyrus, Madonna nebo herec Robert De Niro. Kritiku vznesl ale i spisovatel hororů Stephen King, moderátor Jimmy Kimmel, herečka Meryl Streepová nebo popová hvězda Cher.

Tagy: