reklama

Sleduj z bunkru, jak prohraješ volby: Americké celebrity, které nesnáší Trumpa

Mezi odpůrce současného prezidenta USA Donalda Trumpa patří mnoho celebrit, které se nestyděly za ostrou kritiku. Poslední týden však po celé zemi probíhají demonstrace za rovnoprávnost, které odpor k prezidentovi u mnohých ještě posilují. Jeho dlouhodobí odpůrci tak dostávají čerstvý vítr do plachet. Volají po jeho sesazení z funkce v nadcházejících prezidentských volbách a nejdou daleko pro ostrá slova.

reklama

Hollywoodský herec George Clooney nedávno vyzval Američany, aby v nadcházejících prezidentských volbách hlasovali proti Donaldu Trumpovi. „Potřebujeme zákonodárce a politiky, kteří jsou stejně féroví vůči všem obyvatelům. Ne vůdce, kteří přiživují nenávist a násilí, jako kdyby střílení zlodějů nebylo jen zástěrkou pro rasismus. My máme jediný způsob jak udělat trvalé změny v této zemi – volit.“

„Jsi zbabělec a rasista a stejně jako všechno ostatní, čeho ses se v životě dopustil, toto je totální selhání. Nemůžu se dočkat, až budu v listopadu volit tak, abys prohrál. Výsledky možná uvidíš z tvého dětského bunkru,“ napsala k současné situaci v USA zpěvačka Pink, která je tvrdou kritičkou Trumpa.

Jednou z velkých kritiček amerického prezidenta Donalda Trumpa je i zpěvačka Taylor Swift. „Celou vaši vládu jste jen přikládal polínka do ohně s výroky o bílé nadvládě a rasismu. Budeme volit tak, abyste prohrál,“ to je jeden z jejich posledních výroků, který napsala na Twitteru.

„Naše země nemůže přežít další čtyři roky Trumpa. A možná nepřežije ani jeho první období. Jestli tuto zemi opravdu milujete a jste v pozici, kdy máte moc a právě teď mlčíte, jste mizery zítřejších učebnic dějin,“ napsal na svém Twitteru americký herec Josh Gad.

K ostré kritice současné vlády Spojených států a do boje proti rasismu a násilí zapojilo mnoho celebrit včetně Beyoncé, Kim Kardashian, Ariany Grande nebo Camily Cabello s neméně slavným přítelem Shawnem Mendesem. Zapojila se ale i něžná herečka Reese Witherspoon.

Americký prezident ale nevzbuzuje negativní emoce u celebrit jenom v souvislosti s demonstracemi za rovnoprávnost, které momentálně probíhají po celých Spojených státech.

Již zmiňovaná zpěvačka Camila Cabello dříve prohlásila, že „prezident, který podporuje bílou svrchnost a nacisty, musí být ihned zbaven své funkce“.

„Nectí žádné hodnoty a je to velký tyran. Nezajímá ho americký lid a ustavičně lže,“ vyjádřila se o Trumpovi komička Chelsea Handler.

Mezi jeho velké kritiky patří dlouhodobě i zpěvák John Legend. „Podle mě je Trump ostudou země,“ řekl jíž před třemi lety deníku The Guardian.

Další americké celebrity, které se neřadí mezi příznivce jejich prezidenta, je například zpěvačka Miley Cyrus, Madonna nebo herec Robert De Niro. Kritiku vznesl ale i spisovatel hororů Stephen King, moderátor Jimmy Kimmel, herečka Meryl Streepová nebo popová hvězda Cher.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama