reklama

Sledujte ŽIVĚ Partii s Vystrčilem z ODS: Umí si představit vládu s ANO?

Mimořádná Partie Terezie Tománkové se třemi nejvyššími ústavními činiteli v Česku. V první hodině se představí prezident Miloš Zeman. Ve druhé premiér Andrej Babiš z hnutí ANO a ve třetí pak předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS. Sledujte speciální díl pořadu v neděli v 11:00 na Primě, CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Naposled řekl prezident Miloš Zeman ve vysílání nedělní Partie na konto možného zapojení ruských tajných služeb do vrbětických výbuchů, že explozi považuje za teroristický akt, byť nelze v tuto chvíli říci, že šlo o akt státního terorismu. Taky apeloval na to, aby se celá záležitost důkladně prošetřila.

Na prezidenta se po odvysílání pořadu taky strhla vlna kritiky za chování k moderátorce Terezii Tománkové. „Při nejbližší příležitosti věnujeme panu prezidentovi knihu o slušném chování k ženám. Po jeho dnešním televizním vystoupení jsme nabyli dojmu, že mu v jeho rozsáhlé knihovně chybí,“ uvedla koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) na svém twitterovém účtu.

Moderátorky se zastali i jednotliví politici, zejména z řad opozice. „Chování pana Zemana k Terezii Tománkové bylo pokračováním jeho mnohaletého buranství. Je smutné, že 2 853 390 občanů to v prezidentské volbě posvětilo,“ uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Jak bude rozhovor vypadat nyní, to sledujte už v neděli dopoledne.

Babiš nejen o předvolební kampani

Andrej Babiš se vyjádřil v pořadu CNN Prima NEWS 360° na konto zakladatele hnutí Přísaha Roberta Šlachty takto: „Pan Šlachta dělá přesně to, co jsem dělal v roce 2013. Úplně přes kopírák. Absolutně. Není to ale moje béčko, to jsou nesmysly. Dělá to dobře, je to pohledný muž, má kontakty a má i dobré fotky. Je to přesně hnutí ANO v roce 2013. Přesně takhle jsem to dělal. Má to jednoduché.“ Sám má ale před sebou náročné předvolební období. Povede vůbec nejtvrdší volební kampaň své kariéry? Je na to připravený? Nejen o tom s moderátorkou Terezií Tománkovou.

Šéf Senátu a volby

Dopady kauzy kolem exposlance TOP 09 Dominika Feriho na koalici Spolu jsou přeceňované, myslí si šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS), třetí host nedělní Partie. Není podle něj pravda ani to, že by ODS do koalice s TOP 09 šla jen kvůli mladému poslanci. I bez něj má prý koalice Spolu šanci na vítězství ve volbách. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Co dále soudí o nadcházejících volbách?

Nejen o tom v neděli v 11:00 v Partii na Primě, CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Tagy:
Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou
OH 2021

Vondroušová to dokázala. Z Tokia neodjede s prázdnou, zahraje si finále s Bencicovou

Nepatřila mezi nasazené hráčky a fanoušci jí před olympiádou ze všech českých tenistek věřili snad nejméně. Teď Markétu Vondroušovou dělí jediná výhra od zisku zlaté medaile. V semifinále si 22letá rodačka ze Sokolova poradila se světovou šestkou z Ukrajiny Elinou Svitolinovou ve dvou setech 6:3 a 6:1 a nyní ji čeká poslední překážka v podobě Švýcarky Belindy Bencicové.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

Živě
ON-LINE: Česko má jisté další medaile. USA našly po odstoupení Bilesové novou hvězdu

Jiří Lipták a David Kostelecký předvedli ve finále střelby na trap fantastické výkony. Prvně jmenovaný je olympijským šampionem, Kostelecký má stříbro. Čtvrté místo ve finále dvojskifu získali veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek. Tenistky Markéta Vondroušová a Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou se probojovaly do finále. Kanoistka Tereza Fišerová ve finále po sérii chyb skončila šestá. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner dokázali ve svém prvním utkání po nákaze koronavirem prvně jmenovaného zvítězit.

Sledujte 360° s Robertem Šlachtou: Kdo z politiků ho štve a jak to má se ženami?

Volební modely připisují hnutí Přísaha šanci na poslanecká křesla. Proč ale nechce jeho předseda a expolicista Robert Šlachta říct, s kým by spolupracoval na úrovni dolní komory či přímo ve vládě? Kteří politici ho v poslední době naštvali? V čem spatřuje své slabiny a jak to má se ženami? To vše poodhalí speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Rozhovor s Robertem Šlachtou můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama