reklama

Sledujte ZÁZNAM 360° Pavlíny Wolfové s Blatným. Jaká je jeho další strategie?

Být ministrem zdravotnictví v tomto výjimečném čase znamená mít výjimečnou strategii, odvahu a autoritu. Co z toho má a co nemá Jan Blatný (za ANO)? Bude se ptát Pavlína Wolfová v dalším díle 360°.

reklama

Firmy budou testovat ještě více, očkovanost dosahuje už 11 procent, čísla nově nakažených i počty hospitalizovaných pozvolna klesají. Jaká fáze tedy přijde po celostátní karanténě? Je rozvolnění slib, anebo jen jedna z možností? I na to odpoví ministr zdravotnictví Jan Blatný.

„Během Velikonoc se nic dalšího otevřít neumožní,“ prohlásila na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády vicepremiérka za ANO Alena Schillerová.

Reagovala tak na dotaz, zda dojde během Velikonoc alespoň k otevření farmářských trhů. Schillerová uvedla, že pokud by šlo pouze o ni, byla by pro, zásadně proti se ale postavil právě Blatný a vláda jeho stanovisko respektuje. Jenže co dál? Jak bude pokračovat očkování a co systém, který by nám umožnil návrat za kulturou?

Sledujte 360° Pavlíny Wolfové už ve 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo v tomto článku.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek

Nový experimentální lék na COVID-19 vyvinula farmaceutická společnost InStar Technologies z Liberce. Pokud úspěšně projde dalším testováním, měl by napomoci zamezit vážným průběhům nemoci. V brzké době by měl být experimentální lék nasazen v rámci klinického hodnocení v USA. O povolení žádá firma i český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ve čtvrtek to za InStar Technologies řekla Denisa Stránská. „Jsme ve fázi, kdy se dokládá (pro SÚKL) dokumentace ke schválení,“ dodala.

Nový den

Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně

Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně

Epidemická situace v ČR vypadá podle imunologa Václava Hořejšího „skutečně nadějně“. Podle něj se ukazuje, že poslední lockdown zafungoval. Zlepšení také nahrává, že část nejrizikovější populace je naočkována a další část již onemocnění prodělala. Občané by měli nadále dodržovat restriktivní opatření a nosit roušky, na větší rozvolnění není čas, uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Stát nám hází klacky pod nohy, tvrdí praktici. Tisíce pacientů čekají na očkování marně
Odveta. Rusko vyhostí deset amerických diplomatů v reakci na podobný krok USA
Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu
reklama
reklama
Švédsko přebralo štafetu „best in covid“. Denním přírůstkem nakažených válcuje Evropu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nové opatření je protiprávní, míní právník. Hrozí vám pokuta za párty či setkání v parku?
Arenberger: Buďte rádi, že chodí děti do školy. Víc zatím nečekejte, nevíme
Další články
reklama
reklama