reklama

Sledujte ŽIVĚ 360°: Exprezident Klaus zhodnotí šance před volbami. Jak si strany stojí?

Bývalý prezident Václav Klaus bude hostem čtvrtečního pořadu 360°. Hlavním tématem debaty bude dosavadní kampaň před volbami do Poslanecké sněmovny. Která strana či hnutí odvádí podle Klause nejlepší práci? A kdo naopak zklamal? Pořad můžete sledovat od 20:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Václav Klaus představil ve čtvrtek na půdě svého institutu novou knihu, která rozebírá nadcházející sněmovní volby. Těm podle něj chybí obsah. Tvrdí, že zatímco skutečné problémy se přehlížejí, vyzdvihují se hrozby falešné, například obavy z Ruska a Číny. Sám za největší téma považuje proměnu západního světa.

„Řekli jsme si, že jako institut bychom měli k volbám něco zásadního říci, přestože nekandidujeme. Název knihy jsme zformulovali jako – Budou volby 2021 o něčem? Jistě o něčem budou, otázka je, jestli o něčem podstatném,“ řekl Klaus při představení knihy.

Zásadním tématům se podle něj strany možná i záměrně vyhýbají. „Od říjnových voleb žádnou významnou změnu neočekáváme. Knížka není kuchařkou, koho volit, ale podkladem k přemýšlení,“ doplnil exprezident.

V pořadu by se měl mimo jiné vyjádřit k rivalitě, která panuje mezi vládním hnutím ANO premiéra Andreje Babiše a dvěma opozičními koalicemi – Piráty se Starosty a trojkoalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09).

Vliv předvolebních debat

Sněmovní volby proběhnou ve dnech 8. a 9. října. Podle průzkumů je největším favoritem právě hnutí ANO, které by mohlo dosáhnout až 30 procent. Druhé a třetí místo patří oběma opozičním koalicím, kterým průzkumy přisuzují shodně kolem 20 procent.

Podle mnoha expertů však s konečnými výsledky říjnových voleb mohou značně zahýbat velké předvolební debaty, jako například středeční dvouhodinový střet Andreje Babiše (ANO), šéfa Pirátů Ivana Bartoše, předsedy lidovců Mariana Jurečky a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na CNN Prima NEWS. Kromě ideologických rozporů v něm došlo i na osobní útoky.

Vyhrocená politická debata odstartovala vášnivou diskusi nejen v médiích, ale i na sociálních sítích. Na přímou konfrontaci Babiše s Bartošem se totiž dlouho čekalo. Co si o střetu čtyř předsedů parlamentních stran myslí bývalý prezident? Dozvíte se ve 20:15 na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama