reklama

Sledujte ZÁZNAM: Co Hamáček soudí o údajném odposlouchávání Zemana ze strany BIS?

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček svolal na úterý tiskovou konferenci, kde chce prezentovat plány své partaje, která je součástí vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Společně s ministrem zahraničních věcí Jakubem Kulhánkem bude také komentovat aktuální politickou situaci. Tiskovou konferenci ČSSD můžete sledovat od 11:00 živě v článku CNN Prima NEWS.

reklama

Pravidelné tiskové konference sociálních demokratů se tentokrát účastní stranický šéf Jan Hamáček společně s ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem. Ten v dubnu nahradil ve funkci jiného člena ČSSD Tomáše Petříčka, který neuspěl v duelu s Hamáčkem o post šéfa strany.

Hamáček s Kulhánkem avizovali, že na tiskové konferenci chtějí prezentovat úspěchy ČSSD a svých resortů. Dále chtějí představit plány pro ministerstva vnitra a zahraničních věcí, která Hamáček, respektive Kulhánek, mají ve své gesci.

Jako vždy mají špičky sociálních demokratů v plánu i okomentování aktuální politické situace. Před blížícími se říjnovými volbami se ČSSD příliš nedaří. V průzkumech se dlouhodobě pohybuje na hranici pěti procent nutných pro vstup do Poslanecké sněmovny. V posledním výzkumu agentury STEM exkluzivně pro CNN Prima NEWS se umístili až na šesté pozici s 4,6 procenta, přičemž takový výsledek by je do Sněmovny nepustil.

Kauza Zemanových odposlechů

Nejžhavější kauzou je nyní pravděpodobně téma údajných odposlechů prezidenta Miloše Zemana a jeho spolupracovníků ze strany BIS. Zeman tvrdí, že předsedovi vlády Babišovi řekl, aby odposlechy tajné služby zastavil.

Babiš na sociálních sítích reagoval, že pro to nemá žádnou kompetenci a ani nemá informace o tom, že by BIS Zemanovo okolí odposlouchávala.

Nejasno je však i o účastnících schůzky. Zatímco vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) říká, že Babiš se Zemanem na téma hovořil jen mezi čtyřma očima, objevilo se i jiné tvrzení. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář totiž pro změnu tvrdí, že jednání byl přítomen.

Jistá reakce ze strany ČSSD již přišla. „Je to velmi složité, nepřehledné a myslím, že pokud by se to mělo řešit, tak by to patřilo do gesce parlamentní komise pro BIS,“ řekla ke kauze v úterním vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Tagy:
politika Jan Hamáček ČSSD ministr vnitra vláda ministerstvo zahraničních věcí Jakub Kulhánek

Hlavní zprávy

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama