reklama

Co říká premiér Babiš na převratné rozhodnutí o volbách?

Rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) zrušit části volebního zákona ovlivní především vládní hnutí ANO. Šéf hnutí a premiér Andrej Babiš může přijít o několik mandátů. Co na změnu říká? Sledujte tiskovou konferenci živě na webu CNNPrima.cz, která má začít ve 14:00.

reklama

Ústavní soud zrušil takzvané aditivní klauzule. Jedné straně pro vstup do Sněmovny doposud stačilo získat pět procent, ale koalice dvou stran musela mít minimálně 10 procent, koalice tří stran 15 procent. To by už nyní nemělo platit, i trojkoalici bude stačit pět procent.

Proti Ústavě jsou podle soudu i některé paragrafy volebního zákona, podle kterých se přepočítávají mandáty. Celá problematika spočívá v tom, že současný volební systém zvýhodňuje velké strany a naopak znevýhodňuje ty malé. To by se mělo do budoucna změnit.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama