reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jaká nová opatření by mohla v nejbližší době čekat Česko?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Přísnější opatření proti koronaviru, která ve čtvrtek projednával vládní tým, nakonec nejsou tak přísná, jak epidemiologové vzhledem k dramatickému růstu covid pozitivních pacientů očekávali. Podle nich chybí současné, ale zatím i budoucí vládě odvaha udělat nepopulární kroky. Tím může být třeba povinné očkování pro vybrané skupiny lidí. Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama

Ve středu přibylo 9 460 nových případů covidu, hospitalizovaných je 2 300, nejvíc od 5. května. Incidenční číslo stouplo na 419.Přísnější opatření proti koronaviru, která ve čtvrtek projednával vládní tým, nakonec nejsou tak přísná, jak epidemiologové vzhledem k dramatickému růstu covid pozitivních pacientů očekávali. Podle nich chybí současné, ale zatím i budoucí vládě odvaha udělat nepopulární kroky. Tím může být třeba povinné očkování pro vybrané skupiny lidí. Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další čtvrteční program na CNN Prima NEWS:

Co Čech, to politik! od 20:15

Pohled na českou politiku očima známých osobností, bývalých politiků i politických komentátorů.

Zprávy ve 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

360° od 21:15

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my také.

Zprávy ve 23:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme opice z Afriky. Legendu znepokojilo, že cenu Lva Jašina nedostala opora Senegalu

Zlatý míč v rukou Lionela Messiho hnul žlučí velké části fotbalových fanoušků, expertů i bývalých hráčů. Řadí se mezi ně i někdejší opora Manchesteru United Patrice Evra. Ten má k slavnostnímu galavečeru ještě jednu výtku. Cenu Lva Jašina pro nejlepšího brankáře roku podle něj nedostal strážce brány londýnské Chelsea Édouard Mendy kvůli tomu, že je reprezentantem z Afriky.

reklama

Domácí zpravodajství

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

reklama