Hlavní zprávy v 18:55: Čtvrtý operátor v Česku? Představíme zájemce

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Čtvrtý operátor v Česku? V Hlavních zprávách představíme mimo jiné firmy, které mají o pozici zájem. Hlavní zprávy od 18:55 – dnes s Markétou Dobiášovou a Pavlem Štruncem.

Už tento týden by měl Český telekomunikační úřad oznámit podmínky soutěže, na základě kterých bude vybrán čtvrtý telefonní operátor v Česku. Vyšší konkurence by podle vlády měla zlevnit dlouhodobě drahé mobilní služby. Asociace sdružující tři v tuzemsku již působící operátory ale varuje, že by aukce mohla nového hráče příliš zvýhodňovat. Ten by totiž měl mít možnost – údajně za výhodných podmínek – využívat jimi vybudované přenosové sítě. Jaké firmy mají o soutěž zájem a kdy by mohl nový operátor v Česku začít působit, uvidíte v 18:55 v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS.

Další středeční program na CNN Prima NEWS:

Silný hlas Markéty Fialové ve 20:15

Před sedmdesáti lety na den přesně byla poprvé zdolána Annapurna – desátá nejvyšší hora světa. A také jedna z nejobávanějších – každý výstup na ni je pro horolezce extrémní výkon. A právě to je dnešní téma Silného hlasu Markéty Fialové.

Questovy divy světa (6) ve 20:45

Hvězdný moderátor CNN Richard Quest vám představí nejvýznamnější velkoměsta světa. S pomocí místních obyvatel se snaží proniknout do duše měst a odhalit všechny jejich divy.

Svět vědy (23) ve 21:10

Jaké jsou nejnovější poznatky vědců, konstruktérů a objevitelů všeho druhu? Spousta problémů, se kterými se setkáváme v každodenním životě, má překvapivě zázračná řešení.

360° Pavlíny Wolfové ve 21:40

Dnešními hosty Pavlíny Wolfové budou mimo jiné poslankyně Margita Balaštíková, Dana Večeřová, prezidentka potravinářské komory ČR, a Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu.

Tagy: