reklama

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Jak bude v Evropě vypadat letošní lyžařská sezóna?

Zpravodajská hodina nabitá informacemi z domova i ze zahraničí. Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS a FTV Prima startují už v 18:55. Co se v nich mimo jiné dozvíte?

reklama

Případné uvolnění bude řešit tuto neděli vláda. Ministři by mohli rozhodnout například o otevření obchodů. Bude ale záležet na vývoji situace v příštích dnech. Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) ale poznamenal, že skóre systému PES neklesá tak rychle, jak by si všichni přáli.

To, zda se otevřou zimní lyžařská střediska, neřeší pouze Česká republika, ale celá Evropa. Italská vláda se snaží prosadit zavření všech resortů v alpských zemích, a to nejméně do ledna. Naopak ve Švýcarsku jsou střediska otevřená. Plán, jak zachránit zimní sezónu, připravuje i sousední Slovensko.

Za měsíc už jsou tady Vánoce. Většina z nás tak už bude zanedlouho řešit vánoční výzdobu. K té už kromě pestrých barev neodmyslitelně patří i červená vánoční hvězda. Před svátky jich zahradníci každoročně vypěstují několik stovek tisíc. Letos ale hrozí, že většina z nich skončí na kompostu.

Další pondělní program na CNN Prima NEWS:

360° Pavlíny Wolfové ve 20:15

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my taky.

Zprávy ve 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

KB Interview ve 21:25

Rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. To je KB Interview Martina Moravce.

Zprávy ve 22:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy: lyžování Evropa Hlavní zprávy CNN Prima NEWS vláda koronavirus COVID-19 rozvolnění střediska

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných

Index protiepidemického rizika PES klesl o čtyři body na 69 bodů. Důvodem je zlepšení čtrnáctidenního průměru nakažených koronavirem mezi seniory. Opět ale mírně vzrostlo reprodukční číslo, které udává, kolik lidí průměrně nakazí jeden pozitivně testovaný. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Index nadále zůstává ve čtvrtém z pěti stupňů rizika.

360°

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér

Nepřijde mi patřičné rebelovat, když hrozí kolaps v nemocnicích, říká restauratér

Z některých hospod se v sobotu stanou politické buňky. Restauratéři, kteří na protest založili hnutí „Otevřeme Česko“, v nich budou debatovat s občany. Na politická jednání se totiž vztahuje výjimka z vládních opatření. Mezi podniky, které i přes koronavirová opatření otevřou, bude i pražský Šeberák. „Restaurace se vždy zavřely první a po roce máme osm tisíc nakažených denně, zítra otevřeme,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS jeho majitel Jakub Olbert.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
Když jde sjezdařům o holý život. Kitzbühel a hrozivé karamboly závodníků na lyžích
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama