reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jak probíhal první den s novými opatřeními?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Na pivo, jídlo nebo třeba na kafe už jen s potvrzením. Od pondělí 1. listopadu musí personál v restauracích po celém Česku kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků. Jak to první den vypadalo? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama

Na pivo, jídlo nebo třeba na kafe už jen s potvrzením. Od pondělí 1. listopadu musí personál v restauracích po celé České republice kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků. Bez ní by číšníci neměli hosty obsloužit. Jak proběhl první den s novými protikoronavirovými opatřeními a jak to vypadalo v samotných provozovnách? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další pondělní program na CNN Prima NEWS:

Co na to vaše peněženka od 20:15

Jak výsledek voleb ovlivní finanční situaci českých domácností? Odpovídat budou ekonomové i politici.

Zprávy ve 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

360° od 21:15

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my také.

Zprávy ve 23:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy:

Hlavní zprávy

reklama

Domácí zpravodajství

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

Imunolog varuje před omikronem: Monoklonální protilátky asi nebudou proti mutaci účinné

Současné léky na covid, takzvané monoklonální protilátky, podle imunologa Zdeňka Hela zřejmě nebudou účinné proti variantě koronaviru omikron. Uvedl to na Twitteru. Už v minulých dnech například šéf firmy Moderna řekl, že méně účinné budou na tuto variantu pravděpodobně také vakcíny. Nová varianta se zatím prokázala v Česku u jedné ženy cestující z Namibie.

reklama