reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Petr Suchoň při své premiéře vyzpovídal Milana Kubka

Televize Prima a CNN Prima NEWS chystají velkou novinku pro svoji večerní zpravodajskou relaci. Pro Hlavní zprávy vytvořily novou moderátorskou dvojici. Už v neděli 12. prosince v 18.55 se divákům poprvé ukážou Gabriela Lašková a Petr Suchoň. Jak se na vzájemnou spolupráci těší?

reklama

Pro Petra to bude znamenat úplnou změnu pracovního rytmu. Dosud moderoval Nový den, který začíná každý všední den už v 5:55. Oba se na premiéru těší a věří, že se z nich stane sehraná dvojka.

„Nabídka mě překvapila, ale nebylo nad čím váhat. Jsem moc rád, že dostávám šanci v Hlavních zprávách. Moc si vážím toho, že budu jejich součástí,“ komentoval velkou novinku Petr Suchoň a vzápětí dodal: „Spolupráce s Gábinou bude jednoznačně super. Je to velký profík a miláček diváků i divaček – hvězda Primy, takže mi bude opravdu ctí.“

A pozitivní emoce i velká očekávání panují také na druhé straně. „Těším se, že se v neděli ocitnu za moderátorským pultíkem vedle takového profesionála, který se televiznímu moderování věnuje mnoho let. Věřím, že v Petrovi najdu oporu a že se od něj budu moct i něco nového naučit,“ prozradila Gabriela Lašková.

Úplná změna denního režimu?

Velkou výzvou bude moderování hlavní zpravodajské relace zejména pro Petra Suchoně. A trémou to po tolika letech před kamerou nebude. Petr totiž doteď moderoval Nový den, který začíná už v 5:55 a přináší nejčerstvější informace potřebné k pohodovému startu dne. To obnáší vstávání ve čtyři hodiny ráno, někdy i dřív. Jenže Petr si ani teď bohužel nepřispí. „Ve čtyři ráno budu vstávat pořád, protože to se syn hlásí o krmení. Rozdíl bude ale v tom, že si pak s ním půjdu ještě lehnout, aspoň do šesti. Tak snad večer při zprávách neusnu,“ smál se Suchoň.

Premiéra už v neděli v 18:55

Pro novou moderátorskou dvojici bude samozřejmě nedělní premiéra výjimečná. Pečlivě se na ni proto již několik dní připravují. „Na zkouškách to probíhalo skvěle. S Petrem jsme si sedli na první dobrou. Je vidět, že to je ostřílený profík. Tak doufám, že nám bude v neděli štěstí přát a divákům se budeme líbit,“ řekla Gabriela Lašková a v podobném duchu mluvil i Suchoň.

„Těším se moc. Přiznám se, že zdravá nervozita bude přítomna, a doufám, že u obrazovek bude také přítomno co nejvíce diváků a divaček.“ Dosavadní moderátorský partner Gabriely Laškové, Marek Kafka, zůstává nadále klíčovou součástí zpravodajského týmu Primy, moderuje Sport na CNN Prima NEWS.

Co bude s Novým dnem?

Soňa Porupková, která dosud tvořila moderátorskou dvojici Nového dne s Petrem Suchoněm, neosiří. Už příští pondělí, 13. 12., bude mít premiéru s novým parťákem Josefem Mádlem. Ten doteď moderoval ranní zprávy a působil jako politický reportér CNN Prima NEWS. Petr Suchoň se svým dosavadním pořadem nehodlá přetrhat vytvořené pouto.

„Čtyři měsíce v Novém dni pro mne byly velkým zážitkem. Je to skvělý a moc důležitý pořad, na který jsou vynikající divácké ohlasy, a to mě těší. Děkuji Soně a celému týmu, který odvádí opravdu kvalitní práci. Z moderátora Suchoně se teď stane věrný divák, protože Nový den – to jsou informace, které chcete, potřebujete a musíte vědět,“ prozradil Suchoň.

Tagy:

Hlavní zprávy

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče

Aktualizováno

Česko čeká o víkendu silný vítr dosahující 80 km/h, který se v neděli místy vyrovná síle orkánu. Obloha bude převážně zatažená a na horách může ojediněle sněžit. Podle meteorologů bude víkendové počasí způsobovat komplikace zejména v dopravě a energetice, největší riziko silného větru pak platí podle aktualizované výstrahy pro celou severovýchodní polovinu Čech, včetně části Středočeského kraje a Prahy.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Výuka ve školách se kvůli covidu přerušovat nemusí. Šéf ředitelů představil možné postupy

Politici, rodiče, a dokonce ani děti nechtějí, aby se zavíraly školy. Jejich fungování ale ještě více zkomplikovala nová a nakažlivější varianta koronaviru omikron. Hrozí tak například, že nebude mít kdo učit žáky, protože pedagogové budou pozitivní. Jak ale uvedl ve Zprávách PLUS prezident Asociace ředitelů základních škol Luboš Zajíc, školy mohou využít několika scénářů, aby žáci o výuku nepřišli.

Nečekaný úder sluneční bouře děsí vědce. Lidstvo není na vážné důsledky připraveno

Mimořádně silná sluneční bouře, která před tisíci lety zasáhla Zemi a jejíž stopy byly objeveny v ledu, znepokojila vědce. Došlo k ní totiž v době slunečního minima, kdy by aktivita Slunce měla být malá. Další podobná událost by podle odborníků mohla mít vážné důsledky, protože lidstvo na takovou možnost není připravené, napsal server Live Science.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Hrad mohl skartovat zprávu o Vrběticích. Drželi jsme se předpisů, hájí se kancelář

Aktualizováno

Policie prověřuje, zda prezidentská kancelář skartovala tajnou zprávu o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku. S odkazem na tři nejmenované zdroje o tom v sobotu informovaly Český rozhlas Radiožurnál a web Respekt.cz. Prezidentská kancelář v sobotu reagovala s tím, že se při skartaci dokumentů držela předpisů a zničila jen spisy určené k vyřazení..

Bratři ubili muže, který jim zneužil malou sestru. Statisíce lidí pro ně žádají milost

Obrovská vlna solidarity. Více než 300 tisíc lidí už podepsalo petici požadující propuštění dvou bratrů z Texasu. Sourozenci byli minulou sobotu obviněni z vraždy svého nevlastního otce. Ten měl údajně sexuálně zneužívat jejich devítiletou sestru. Mladíci jsou ve vazbě a hrozí jim doživotní trest odnětí svobody bez možnosti podmíněného propuštění. Počty jejich příznivců u petice každým okamžikem přibývají.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Piráti vypoví koaliční smlouvu v Plzeňském kraji. Stěžují si na chování ODS a TOP 09

Piráti v Plzeňském kraji vypoví koaliční smlouvu. Koalici tvoří uskupení STAN + Piráti a ODS + TOP 09. Rozhodli o tom v sobotu členové Pirátské strany. Vadí jim mimo jiné Roman Jurečko v představenstvu Klatovské nemocnice. Řekl to náměstek hejtmanky pro sociální věci Rudolf Špoták (Piráti). O rozhodnutí členské základny budou Piráti informovat koaliční partnery ještě v sobotu, dodal. Náměstek hejtmanky pro ekonomiku, investice a majetek Pavel Karpíšek (ODS) v reakci na prohlášení Pirátů řekl, o nastalé situaci budou strany jednat. ODS a TOP 09 ale podle něj koaliční smlouvu neporušily.

Masivní požár restaurace a chaty Na Tesáku. Zasahovaly desítky hasičů, konstrukce se zbortily

Aktualizováno

V Hostýnských vrších zasáhl dnes časně ráno požár restauraci a chatu Na Tesáku na Kroměřížsku. S ohněm bojovalo na osm desítek hasičů, dřevěná chata vyhořela do základů, řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, na místě zasahovalo 16 jednotek. V objektu z roku 1938 byli v době požáru dva lidé, hořící budovu stihli opustit. Škoda nebyla dosud vyčíslena, bude však vyšší než pět milionů korun. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé policie i hasičů.

Marketingový expert: Schillerová si vypěstovala image lidové ženy, ale z daní občanů

Je správně, že se politici snaží komunikovat přes sociální sítě. Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snažila působit jako žena z lidu, používala k tomu ale peníze daňových poplatníků, řekl marketingový expert Jakub Horák ve vysílání CNN Prima NEWS. Fotografické výstupy, které nesouvisely s její prací v čele resortu, si měla podle něj platit buď sama, nebo z účtu hnutí ANO.

reklama